Wpis z mikrobloga

Jakiś mireczek napisał, że Holandia jest brzydka. Cóż, taka jest reakcja homo soviectusów na inność, po prostu reagują negatywnie na coś, czego nie rozumieją. Jak ktoś żył przez 20 lat na blokowisku gdzie każda wolna przestrzeń została zaadaptowana na dziki parking, to nie można u takiej osoby doszukiwać się wiedzy na temat jak powinna wyglądać dobra przestrzeń.

PS jestem tutaj czwarty raz i największą spinę miałem obywatelami Polskimi. Trochę to smutne.

#amsterdam #polska #holandia
Bratkello - Jakiś mireczek napisał, że Holandia jest brzydka. Cóż, taka jest reakcja ...

źródło: comment_OZ3lmQWBIUY84HwHUujIjgoGskoDwp2R.jpg

Pobierz
  • 11
@Bratkello: Przestrzeń na tym zdjęciu wg mnie wygląda perfekcyjnie. A w Polsce nawet jeśli coś ma ładne elementy albo ogólnie jest estetyczne to musi znaleźć się coś co to psuje.
@r4do5: Holandia - całe, pełni funkcjonalne dzielnice, czasem trafi się słabszy budyneczek albo trafi się na śmietnik architektoniczny lat 80. Polska - miasta jako całokształt - chlew, rozlewanie się miast, dzielnice sypialne. Czasem ładny budyneczek się trafi, albo jedna ładna ulica.
@Bratkello: Nie no, wszędzie na świecie takie sytuacje jak opisałem są częste. Ale moja ciotka miększa w Holandii (sam tam nigdy nie byłem) i jak widziałem zdjęcia jest w miarę estetyczne (przynajmniej dla mnie na granicy akceptowalności), dużo zieleni, nie ma syfu. A jest to tania dzielnica imigrantów i biedoty. Co prawda budynki wyglądają jak polskie domy kostki ale przynajmniej jest jakaś konsekwencja. A u nas kilka domów kostek, między nimi
@r4do5: Rozmawiałem z Holendrami odnośnie ich spostrzezeń na temat ich miast. Np w ich mniemaniu najgorsze dzielnice i tak wyglądają lepiej i funkcjonują od tego co mamy w PL.
Polacy nic nie wiedzą o Holandii, 85% z tych co tutaj przyjezdzaja pracuje na magazynach, fabrykach, szklarniach, polach albo na budowie. Całe dnie pracują, potem blant z innymi Polakami i zero socjalizacji.
Również się podziele ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Haga pozdrawia. Polska ma brak podjazdu do NL. Jedyny problem jaki mnie irytuje to po weekendzie jest mnóstwo syfu na ziemi. Ale jak sami mieszkańcy mówią - płacą za wysokie podatki za śmieci to wyrzucają wszystko gdzie popadnie (centrum, ciapaci). Najgorzej jak mewy dobiorą się do tego (kontenery pełne to ludzie zostawiają worki obok). #!$%@? w promieniu 10 metrów ( ͡
P.....l - Również się podziele ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Haga pozdrawia. Polska ma brak podjazdu...

źródło: comment_uPzjHWW0hICOp9UC4zwbXob2lQdioJ9S.jpg

Pobierz