Wpis z mikrobloga

Ziomieczki, mam pytanie. W poniedziałek poszliśmy że znajomym na pierwsze zajęcia boksu. Spodziewałem się że przy pierwszej wizycie dostaniemy wykład z teorii, plus nauka kroków i lewego prostego (tak miał ten znajomy na początku w innej sekcji kilka lat temu) ku naszej radości dostaliśmy rękawice i zostaliśmy jednak przydzieleni do innych ćwiczących i trenowalismy razem z nimi w parach - uderzenia proste, sierpy, różne kombinacje. Teraz moje pytanie - czy słusznie? Czy nie powinniśmy najpierw nauczyć się podstaw i potem ćwiczyć w praktyce? Czy może jednak tych podstaw mamy się nauczyć w trakcie ćwiczeń?
Pytanie 2. Jakie rękawice na początek? 77kg, 180cm. 12 oz czy 14 oz? Moga być takie podstawowe decathlonu za 89zl?
#boks
  • 15
@woocash23: Jeśli nie ma podziału na grupy podstawowe i zaawansowane to tak będzie to wyglądać. Trochę się nauczysz od trenera, trochę od innych ćwiczących. Rękawice 14OZ i lepiej wydać parę złotych więcej na Mastersy lub dragony ze skóry naturalnej.
@woocash23: cwiczenia w parach są normalne na początku. Podstaw uczysz się w praktyce, a nie w teorii. Jesli trener kazalby Wam sparować na początku to to jest sygnal, ze cos jest nie tak.

Lepiej na początek kup sobie 14 oz.
@woocash23: trenowałem boks i jeżeli szukasz rękawic to polecam coś stąd BUSHIDO , dobra jakość (lepsze niż te co znajdziesz w Decathlonie) w atrakcyjnej cenie (spokojnie do 100 zł Ci wystarczy) . Osobiście poleciłbym Ci rozmiar 12 (jest adekwatny do Twoich warunków fizycznych) no ale 14 też nie będzie zły "jak coś".
Jeżeli chodzi o sam trening, prawdopodobnie trener nie ma czasu i możliwości aby poświęcić komuś indywidualnie więcej uwagi. Podstawy
@woocash23: co klub/trener to inaczej. osobiście uważam, że lepiej jest ćwiczyć więcej praktyki i sparingów + w trakcie robić doszlify techniki, aniżeli stać od samego początku przy lustrze i ćwiczyć proste. poza tym rzadko kiedy trener ma na to czas, skoro jest jeszcze cała grupa do ogarnięcia.
a rękawice to zapytaj trenera, 12 oz są ok na początek, ale lepiej dołożyc i kupic juz jakieś skórzane
@woocash23: Ja polecam odpalić trenera jutuba i nauczyć się podstawowych ciosów w domu przed lustrem, prawdziwy trener Cię skoryguje jak coś źle podpatrzysz, ale nie będzie tak, że robisz kompletnie z dupy.
@woocash23: czyli w czerwcu wpadasz na zajecia grupy cwiczacej od stycznia i chcesz zeby trener olal reszte i zaczal ciebie uczyc podstaw. Nawet jezeli nikt nie ma pewnosco czy pochodzisz chociaz miesiac.
Tak, na poczatku powinienes cwiczyc kroki i same proste. Najlepiej na tarcze. Ale to zapisz sie do grupy startujacej albo idz na prywatki.
@HumbugPL: nie da sie nauczyc ciosow z youtuba. Wyrobi sobie tylko zle nawyki
@Jerzy-Muc: Niczego nie chce i niczego nie oczekuje. Zdaje sobie sprawę, trener też, że teraz jesteśmy, a za chwilę może nas nie być i że musimy się dostosować do grupy. Pytam, żeby zestawić swoje wyobrażenia z tym co zastałem i nie musisz dorabiać do tego jakiejś filozofii
@HumbugPL: tak i pozniej bedziesz wszystkie ciosy zadawal w miejscu. Jak ktos mysli o boksie w innej formie niz formie fitnesu to niech zapomni o youtubach.
Nauka prostych z trenerem nie powinna zajac wiecej niz pare lekcji i od razu ludzi powinno sie wrzucac w ring na "sparingi" tylko na te proste.
@woocash23: duzo zlego mozesz sobie zrobic trenujac w sposob jaki opisales. Dlatego grupa od poczatku albo prywatki