Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
Dzisiaj jest boże ciało, a ja myję okna.

Już w bloku na przeciwko siedzą 4 mochery i zastanawiają sie kim jestem. Bezbożnikiem? Ateistą? Wyznawcą Boga spaghetti? Na pewno wspieram lgbt, KOD. Odróżniam klapsy od bicia i jestem złym ojcem. Do tego pantoflarzem, bo to JA myję okna.

Tworzą nową historię mojej osoby. Tylko dlatego, że w święto myję okna. Łącznie mam 3 do umycia. Potem jeszcze inne rzeczy do posprzątania. Oj, co by się działo w ich głowach, gdyby zobaczyły jak gotuję obiad albo czyszczę toaletę domestosem?

Już widzę jak mnie palą żywcem jak wiedźmę w sredniowieczu. Działo by się.

A jak już skończę wszystkie domowe porządki, ubiorę się i wyjdę z czystego mieszkania. W oknach będą siedzieć te same 4 kobiety. Będą mnie przeszywać wzrokiem. Knuć niecny plan spalenia mnie żywcem i zastanawiać się, gdzie teraz pójdę grzeszyć.

A co ja zrobię? Pójdę do kościoła. Czego one nigdy nie robią. Czego nie robi część z was. Ta część, która ma najwięcej do powiedzenia.

Nie bronię wiary, tego święta. Nie krytykuję innych wyzwań. Różnorodność jest nam potrzebna. Tak było, jest i będzie.

A średnio ogarnięty wykopek co zrobi? Spróbuję wejść w polemikę. I wygra. Ale nie dzięki wiedzy, czy swojej charyzmie. Wygra dzięki erystetyce. Jego głównym argumentem będzie siła głosu. Rzekoma znajomość Bibli i przekonanie, że ma rację.

Mój rozsądek podpowiada - nie kłóć się z głupszym od siebie. Najpierw sprawi, że zejdziesz do jego poziomu argumentacji. Następnie Cię zmiażdży.

Miłego dnia wszystkim. Bez względu na wyznanie, zainteresowania, czy to czy sprzątanie.

#wiara #bekazkatoli
  • 1
Czego nie robi część z was. Ta część, która ma najwięcej do powiedzenia.


@ehisedi: ja nie chodze, a popieram twoje mycie okien, i co teraz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

jak beda sie czepiac mycia to powiedz im, ze masz w dupie ich zdanie; ja tak robie i pozdrawiam, z hejterami trzeba prosto