Wpis z mikrobloga

#aniserowicz i szafrański tak spamują swoimi ofertami, że musiałem usunąć ich z fejsa, youtuba i maila. Szafrański już od bardzo dawna nie napisał żadnego dobrego wartościowego posta, tylko spamuje wiadomościami o swoich książkach. Aniserowicz to samo, tak ohydnie i agresywnie spamuje na swojej liście mailingowej, że nie da się już tego czytać. Straciłem do niego szacunek i zgadzam się, że coraz bliżej mu do jakiegoś coatcha niż programisty. Dostałem jego książkę w prezencie i generalnie jej nie polecam, zbiór banałów i opinii rozwleczonych na książkę...

Najgorsze, że niby taki agresywny marketing działa, mnie to obrzydza

#programowanie #przemyslenia
  • 19
@goonee: eh hejterzy z wykopu. Co do samych vlogów, kursów, książek czy produktów - nie wypowiem się. Nie miałem w ręku, nie widziałem - nie ocenia. Ale wspieram mocno za to, z jaką perfekcją trzaskają kasę z naiwniaków sprzedając im marzenia - biorąc pod uwagę to, że 90% ich słuchaczy czy zainteresowanych nigdy nie wejdzie do branży IT. Chciałbym szczerze być na ich miejscu, tylko oni swój sukces budowali latami zbierając
@virtuti_stulejari: W książce są porady typu bądź sobą albo ustal swoje priorytety xD Jeszcze gdyby były opisane jakieś ciekawe przeżycia czy doświadczenia z pracy jako programisty to może by to przeszło, a tak to w sumie bardzo ogólna książka o tym jak żyć, w sumie po niedużej korekcie mógłbyś ją przerobić na książkę "zawód murarz".

jest niemiłosiernie rozwleczona, dotarłem do 200 strony (2/3) i nie wytrzymałem już tego. Z resztą moje
@goonee aniserowicz pisal dlugi czas technicznego bloga ktory byl na niezlym poziomie orazpodcast W odpowiednim momencie skumal ze na tym sie nie dorobi I zaczal wydawac swoje produkty (majac wyrobiona marke). Tez mnie #!$%@? jego nachalny marketing ale ma moj szacun za glowe do biznesu. Wyczul w ktorym momencie mozna kosic hajs z junior wannabe. DNA calkiem fajne, na pewno Jakub to mega lebski gosc. Jednak ja nie kupuje produktu w ciemno
@Crisu: Ja też byłem wieloletnim fanem aniserowicza, naprawdę lubię jego wykłady, ale ostatnia działalność na yt i chamski marketing spowodowały, że musiałem go usunąć z wszystkich kanałów. To samo szafrański. Niby taki typ marketingu działa, ale jest po prostu cyniczny i #!$%@?ący. No i książka to ewidentny skok na kasę, powinien ją calą przeredagować i albo skrócic o połowe albo dodać jakieś bardziej konkretne informacje
@goonee szafranskiego mam 1 ksiazke ale nie skonczylem czytac. Szanuje go bo.sporo cennych porad w zakresie kupna mieszkania. Jego juz dawno nie obserwuje. Aniserowicza tez przestalem od momentu vloga. Zmienil target na ludzi chcacych zostac programistami bo na nich sie kosi latwy hajs . Jego.decyzja jak widac finansowo sie oplacalo . Teraz zostal.wydawca kurs wtf I.dna . Jak.widac rowniez profity .
@Crisu: Kursy online w IT to jest w ogóle bardzo kontrowersyjny temat bo wiadomo panuje akademicka atmosfera dzielenia się wiedzą za darmo. Co do architektury to wiem, że tego nie kupię bo architekturą się trochę interesuje i to bardziej dla mnie temat filozoficzny i mocno zależny od kontekstu i doświadczenia aniżeli wiedza strikte techniczna którą można przekazać, ale może się myle
Mam tylko nadzieję, że nie będą na siłę promowali DDD czy TDD, ale pewnie tak będzie xD W praktyce rzadko to wychodzi ale to wynika z mojego jeszcze skromnego doświadczenia
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@goonee: oraz mikroserwisy i cqrs. Oglądałem live, gdy projektowali portal do sprzedaży. Tamta dwójka już na dzień dobry zaczęła od mikroserwisy xD tylko Jakub Kubrynski podszedł rozsądnie do tematu i mówił o podzielony monolicie. Moim zdaniem tylko on z całej czwórki ma solidna wiedzę poparta praktyka. Reszta to trochę powtarzają frazy z pluralsighta. Tak jak mówisz arch to trochę filozoficzny temat. Kupię kurs jeśli będzie tam sporo case studies. Konkretne przykłady
@Crisu: Ja lubię oglądać dużo wykładów i zauważam, że często niestety wybór architektury ma więcej wspólnego z modą niż z racjonalną decyzją opartą na doświadczeniu zwłaszcza w środowisku startupowym. Teraz wydaje mi się, że zaczyna właśnie powracać moda na monolity bo są po prostu łatwiejsze i prostsze (w określonym kontekście) niż mikroserwisy.

Z tego co przeglądam internet to case study są niestety często za prymitywne i nieżyciowe. Miałem nieprzyjemność nieraz widzieć