Wpis z mikrobloga

Witajcie,

chciałem podzielić się z Wami krótką historią, przemyśleniem, opowieścią o tym, jak w Polsce niszczy się dobrze działające biznesy, a ludzi pozbawia się dobrej rozrywki. Chodzi o Escape Roomy.

W ostatnim roku odwiedziłem 18 pokoi zagadek w różnych miastach w Polsce. Ale najbardziej podobały mi się pokoje firmy Mysterious Room w Łodzi. Fantastyczna obsługa, wystrój pokoi dopracowany w najdrobniejszych szczegółach, pomysłowe rozwiązania techniczne, świetne motywy przewodnie (obecnie 7 pokoi - Indiana Jones, Moria, Sherlock Holmes, Różowa Pantera, Absurdy PRL-u, Kim jest Max Winckler, Miasto w Ogniu i jeden był w budowie). I co najważniejsze: świetna zabawa! Oczywiście pod względem bezpieczeństwa też wszystko na najwyższym poziomie. Możecie mi wierzyć lub nie ale zapewniam was, że Mysterious Room przeszło wszystkie kontrole pomyślnie. I to stosunkowo niedawno.

O bezpieczeństwie wspominam nie bez powodu. Wszyscy słyszeliśmy o tragedii jaka wydarzyła się Koszalinie, w jednym z escape roomów. Niestety, Koszalin stał się przez to przyczyną licznych kontroli w pokojach zagadek w całym kraju. Piszę "niestety", bo kontrole te nie zawsze miały na celu faktyczne doszukanie się niedoskonałości w pokojach... Wiele pokoi zostało po prostu zaszczutych i zmuszonych do zamknięcia działalności.

Mysterious Room w Łodzi mieści się w budynku, w którym również znajduje się m.in. Brytyjski Konsulat, kancelarie adwokackie, Fundacja Kamila Maćkowiaka, firma szkoleniowa Signa. Z dniem 31 lipca właściciele MR zostali zmuszeni zakończyć działania w lokalu na ul. Sienkiewicza 55. Zarząd Lokali Miejskich gminy Łódź wypowiedział im umowę najmu. Dlaczego?

Okazało się podobno, że gdzieś w absurdalnych czasach PRL-u zabrakło jakiegoś papierka i w budynku przy ul. Sienkiewicza 55 w Łodzi mogą mieścić się tylko lokale mieszkalne. W związku z tym Mysterious Room ma się wynieść.
Ważne jest natomiast to, że pozostałe firmy, Konsulat, itd. zostają na swoim miejscu [sic!]. O sprawie możecie przeczytać (choć trochę enigmatycznie) na stronie internetowej MR.

Dodam, że w Łodzi escape roomy znikają masowo, w podobnych okolicznościach. W innych miastach również można to zaobserwować.

Dlaczego taką niesprawiedliwością karze się świetnie prosperujące biznesy? Dlaczego escape roomy powoli stają się w tym kraju (a przynajmniej w niektórych jego częściach) stygmatyzowane i usuwane?

Chciałbym żeby ten post trafił do jak największej liczby osób, może coś zmienimy.
https://www.wykop.pl/link/5014677/wykopefekt-historia-nieprawdopodobna-dramat-w-7-aktach/

#escaperoom #pokojezagadek #wykopefekt #lodz
  • 31
@fafner: niedziela południe i już humor popsuty (,) Niesamowicie mnie bolało zamknięcie The Game, przeszłam tam prawie wszystkie scenariusze, obsługa świetna i przemiła. Z właścicielką MR rozmawiałam biznesowo i też jest to przemiła i fajna babka, skora do pomocy. Jezu jaki żal (,)
@fafner: to jest ciężki biznes po prostu. w tym kraju wszedzie gdzie masz pod opieką kilka osób, musisz dbać o ich bezpieczeństwo. EscapeRoomy mogą funkcjonować dalej, tylko aby spełnić wymagania to ich po prostu nie stać.

przykładem są
-tragiedia na juwenaliach - https://www.tvn24.pl/pomorze,42/tragedia-podczas-otrzesin-w-bydgoszczy-sa-zarzuty-dla-organizatorki,597443.html
- Grabarz przerwał koncert - https://www.antyradio.pl/Muzyka/Rock-News/Grabaz-przerwal-koncert-Strachow-na-Lachy-w-Swiebodzicach-To-jebe-kryminalem!-32478
@nathaliekill: Popsute nie tylko niedzielne popołudnie niestety. Przyjechałem do Łodzi na kilka dni i w ciągu dwóch ostatnich odwiedziłem w Mysterious Room od razu trzy pokoje. Nie chciałem tracić szansy ich odwiedzenia i dobrej zabawy. Obsługa jest już są całkowicie zrezygnowana, śmieje się przez łzy.
@mrooczilla: W Mysterious Room, którego przypadek opisuję, bezpieczeństwo było na najwyższym poziomie. I, jak wspominałem, wszystkie kontrole przeszli pomyślnie. Oni nie zamykają biznesu, bo nie dali rady wymaganiom. Oni zamykają biznes, bo urzędnicy im uniemożliwili działanie, powołując się na jakieś absurdy, które na dodatek nie obowiązują wszystkich tak samo. Są równi i równiejsi
@mrooczilla: Jakie prawo? Przeczytaj jeszcze raz proszę, co napisałem.

Miasto Łódź wynajmuje ci lokal na działalność, przechodzisz wszystkie kontrole, spełniasz wymagania. A nagle Miasto wypowiada Ci umowę, bo w tym budynku mogą być TYLKO lokale mieszkalne. I najważniejsza część: inne działalności w tym samym budynku mogą działać dalej.
@fafner: tak jak ze sklepami z dopalaczami walczyli dokładnie tymi metodami, tak teraz walczą z czymś czego ogół społeczeństwa nie rozumie. a nasze rządy tak gospodarzą. głos większośc, reszta to margines.

@fafner ja wcale nie mówie że oni mają racje... mówie tylko jak to postrzegam.
@mrooczilla: Według mnie to to jest właśnie bezprawie.

A co do głosu większości: nikt nikogo nie pytał o zdanie. To gdzie jest ta większość? A może właśnie to my jesteśmy większością i chcemy escaperoomów? Pytanie jest tylko takie: czy coś z tym zrobimy? Czy po prostu, jak zwykle machniemy ręką
@mrooczilla: wybacz ale jeśli chodzi o ten cytat z większością głosów to Ty poruszyłeś go pierwszy:

tak teraz walczą z czymś czego ogół społeczeństwa nie rozumie. a nasze rządy tak gospodarzą. głos większośc, reszta to margines.
@fafner: aa okej. słusznie mi wytykasz... chodziło mi o to że w mojej ocenie, nasze rządy płyną z falą, pod publikę.
w mojej ocenie wyszło im że :
1. większość społeczeństwa nie wie co to te Escape Roomy
2. zdarzyła się tragedia, trzeba coś z tym zrobić.

w tym kraju mamy teraz bodaj 36 milionów ludzi - jak myslisz, ile z nich przyzna Ci racje, gdy hipotetycznie zrobisz referendum?
@mrooczilla: Zgadzam się z Tobą. Wiem, że tak działa dzisiejszy świat - rząd działa pod publikę, wprowadzamy przepisy czy środki zaradcze dopiero po tragediach, itp.

Nie zgadzam się jedynie z Twoją postawą. Bo albo będziemy się z każdym takim przypadkiem zgadzać, akceptować i pozwalać na wszystko, albo w końcu coś z tym zrobimy. Narzekamy na rzeczywistość jaka jest, a jednak nie robimy nic żeby ją zmienić.
musisz dbać o ich bezpieczeństwo. EscapeRoomy mogą funkcjonować dalej, tylko aby spełnić wymagania to ich po prostu nie stać.


@mrooczilla: czy Ty piszesz poważnie? w tym kraju przepisy egzekwuje się wybiórczo, akurat wobec tych którzy podpadli - wyjścia ewakuacyjne masz otwarte i drożne w sklepach IKEA, Lidl - bo tam jest wewnętrzny nacisk i wewnętrzna kontrola. W pozostałych państwo z dykty nie egzekwuje przepisów i mamy co mamy

[ na zdjęciu
megawatt - > musisz dbać o ich bezpieczeństwo. EscapeRoomy mogą funkcjonować dalej, t...

źródło: comment_A87IGAAbat5bzRRA0e0djA0RUnYb0nyI.jpg

Pobierz
@megawatt: tak piszę poważnie, a czy Ty przeczytałeś to o czym ja napisałem. zdaje się, że nie rozumiesz prawideł jakimi rządzi się ten kraj.

wymieniłes piękny przykład na to, tylko wiesz co? nikt z tym nic nie zrobi, dopóki ktoś nie zginie w takim lokalu w wyniku jakiegoś pożaru etc. teraz chwytasz?