Wpis z mikrobloga

ONZ bije na alarm!!! I domaga się wyrównania płac dla kobiet w sporcie.

Okazuje się, że sam tylko męski szowinista Leo Messi zarabia więcej, niż wszystkie piłkarki z 7 najlepszych lig.

SKANDAL!

Ja proponuję jeszcze porównać jego zarobki z zarobkami wszystkich piłkarzy z polskich lig, zwłaszcza tych od drugiej w dół. Nie mówcie zawodnikom Jaguara Kokoszki ani MKS Myszków ile zarabia Messi albo Ronaldo, bo ich szlag jasny trafi na miejscu. Zorganizują sobie własnego Broniarza i będą protestować tak długo, aż pisowski rząd zrówna ich zarobki z pensją Messiego. Bo im się należy. Czemu? Bo tak.

Czemu Messi ma zarabiać nieporównywalnie więcej niż kobiety albo polscy czwartoligowcy?! Tylko dlatego, że gra od nich nieporównywalnie lepiej?! -_- I że chce go oglądać nieporównywalnie więcej osób? TO ma być sprawiedliwe?!

Nie o taki podział płac walczyli Marks i Lenin, OJ, nie o taki...

A może zamiast pajacować po prostu zaakceptujemy, że są takie dziedziny, w których faceci są zwyczajnie lepsi od kobiet...? I że są takie dziedziny, w których kobiety są zwyczajnie lepsze od facetów...? Może zamiast z tym walczyć i robić z siebie zapienionych oszołomów, warto to po prostu zaakceptować, tak jak wszyscy solidarnie, niezależnie od płci, musimy zaakceptować że bociany latają sobie za darmochę a my nie...?

A może źle mówię i trzeba połamać skrzydła wszystkim bocianom na świecie, żeby było po równo?

Sorry, Messi jest lepszy w piłę niż jakakolwiek kobieta kiedykolwiek będzie. Ba, jeśli was to pocieszy, to Messi i Ronaldo są lepsi w piłę niż jakikolwiek inny facet na świecie. A ja jakoś patrzę na nich bez zawiści, bez gniewu za to, że grają lepiej niż ja. Cholera, ja to chyba jakiś głupi jestem.

Takie są jednak fakty - gra Messiego budzi globalne zainteresowanie, globalne zainteresowanie przyciąga media i najbogatszych reklamodawców na świecie, a media i bogaci reklamodawcy generują pieniądze. Z tych pieniędzy robi się pensja dla Messiego.

Zasada jest więc prosta - chcesz zarabiać tyle co Messi, feministko?

Graj tak jak Messi.

Nie umiesz? Kurde, szkoda. Czyja to wina? Messiego...? : >

Pewnych barier nie da się przeskoczyć choćby nie wiadomo jak się otępiało ludzi lewicową i marksistowską propagandą.

Z jakichś przyczyn jest w Google więcej zapytań o nagą Beyonce, niż o gołego Hołdysa.

#neuropa #onz #feminizm #feministki #bekazlewactwa #heheszki #4konserwy #urojenialewakoidalne #komunizm #marksizm
Xtreme2007 - ONZ bije na alarm!!! I domaga się wyrównania płac dla kobiet w sporcie.
...

źródło: comment_ypoynVO5ccAsCqMOXkuYCN9zPU3pc0R2.jpg

Pobierz
  • 23
@Xtreme2007: Mam świetny pomysł, skoro panie tak mocno chcą zarabiać tyle co faceci, to proponuję rozegrać turniej mieszany z reprezentacjami obu płci. Jestem ciekaw czy choć jeden mecz wygrałyby kobiety. Chciałbym zobaczyć jak reprezentacja kobiet USA (obecne mistrzynie świata) gra z potężną Macedonią Północną xD. Oglądałem ze 2 mecze kobiet w życiu i szczerze to nie wiem czy mogłyby rywalizować z polską piłką klubową, no ale to już trzeba by sprawdzić
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Xtreme2007: prawda jest taka, że dysproporcje w zarobkach są faktycznie kolosalne i o ile faceci mają dużo większe możliwości i dużo lepsze wyniki niż kobiety, to jednak czas jaki poświęcają na treningi jest dość porównywalny. Też nie byłbyś zadowolony, gdybyś przez lata, każdego dnia, wylewał z siebie siódme poty na treningach i zarabiał 1/100 z tego co osoba płci przeciwnej z takimi samymi wynikami w swojej kategorii :) nie tyczy się
@heyyougotdrugs pensja w piłce nożnej wynika z umiejętności bo one przekładają się na medialność a przez to sprzedaż biletów, praw do transmisji i reklam :) jeżeli piłka kobieca przynosi mniejsze przychody niż męska to naturalna rzeczą jest że wypłaty są niższe :P jedynym tu rozwiązaniem jest podniesienie poziomu piłki kobiecej a nie płacz i narzekanie na pensję
@heyyougotdrugs To tak jakby zawodnicy mniej popularnych dyscyplin narzekali że piłkarze zarabiają więcej. Kasa nie bierze się znikąd i jak nie ma zainteresowania kobieca piłką nożną to dużych wypłat tam nie będzie
@heyyougotdrugs tak samo można powiedzieć o modelingu, tyle wyrzeczeń, dbania o siebie przez lata by nie było choćby małego przebarwienia a kobiety zarabiają o wiele, wiele więcej.
"Z takimi samymi wynikami w swojej kategorii"
Tutaj sobie odpowiadasz na wszystko. Bierzemy pod uwagę tenis, zawodnik A gra w swojej kategorii czyli ITF, wygrywa 6 turniejów i ma może paręnaście tysięcy dolarów, za to zawodnik B gra w swojej kategorii czyli ATP, wygrywa 6
@Xtreme2007: Swoją drogą średnia 25k dolarów rocznie to tak mało dla takiej dużej grupy piłkarek? To są zarobki porównywalne z nie najgorszymi piłkarzami z większości klubów pierwszej ligi, przy czym te piłkarki są przeciętnie wyszkolone jak goście co grają raz na dwa tygodnie na orliku.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@marek-kalka: piłkarki grające w najwyższej lidze w Polsce zarabiają ok 2tys złotych, nie mów mi proszę, że to dużo (ʘʘ)

@5ft8: wyluzuj, ja też uważam, że faceci są lepsi, chociaż akurat tenisa wolę oglądać wykonaniu pań
@heyyougotdrugs: No przecież to jest dużo xD

wyluzuj, ja też uważam, że faceci są lepsi

No wow, a ja uważam, że słońce świeci. Akurat dysproporcja w piłce mężczyzn i kobiet jest tak ogromna, że tej drugiej praktycznie nie da się oglądać na poważnie, piłkarki topowych drużyn narodowych nie są często w stanie przerzucić piłki na trzydzieści metrów, wybić głową, strzelić z linii pola karnego żeby piłka chociaż leciała szybko.

Strzelam, że
@heyyougotdrugs spoko myślałem, że ty z tych co chcieliby wszystko wyrównać jakby krzywdzilo to innych i było nieoplacalne do takiego stopnia że by to wszystko padło.

A co do dyskryminacji to ja spotkałem się gdy chciałem iść i opiekować się kimś w ramach pracy. Chyba z 20 osób mi odmówiło bo chciało kobietę, i mowa tu o ludziach starszych (kobiety i faceci), a także dzieciach XD więc tak to już jest na
@heyyougotdrugs: to może skoro kobiety tak boli pensja kobiet w sporcie, zaczną OGLĄDAĆ KOBIECY SPORT? Bo jak na razie to nikt poza garstką mężczyzn tego nie ogląda. Więc nie ma z tego pieniędzy. Byłyby gdyby możliwy był wysoki poziom, tak jak np. w MMA, gdzie kobiety mogą zarobić - jest co oglądać. W dziedzinach gdzie spermiarze oglądają urodę kobiet tez idzie zarobić.

Problem jest jak tym co przyciąga jest merytoryczna wartość