Wpis z mikrobloga

@jdmfan jeździłem 1.4 które były dynamiczniejsze niż ten silnik, to jakaś porażka, 1.6 101KM u mojego dziadka w Octavii chodzi lepiej, ba, nawet 1.0T rapid przy tym to rakieta. Zawsze mnie dziwi jak dochodzi do wyboru takich aut, niczym innym nie jeżdżą? Nawet testowo? Mają w dupie jak jeździ?
1.6 bena to ich najstarszy silnik który jest stale udoskalany. Spokojnie po 400k km robią te silniki jak się w miarę dba. Nie jest wyżyłowany ale długowieczny. Jak ktoś kupuje toyotę to raczej nie dla osiągów ale żeby tanio i pewnie dojeżdżać.


@su1ik: Tylko wiedz że można mieć samochód ktory przejedzie na silniku mniej a jedzie i pali litr dwa mniej i po 400k masz 20-40k mniej kosztow za wache czyli
@ZglaszamSieDoProkuratury
@eXe1987
Ile byście chcieli żeby palił silnik benzynowy? Przecież 9 litrów w mieście to normalne spalanie. U mnie Zima w Warszawie czyli stanie w korkach 9,5/10,5
Lato 8/9
Trasa droga szybkiego ruchu 130 km/h na tempo 7,4
Ekodriving na krajówkach 4.2
Ogólnie średnio pali koło 8 ile palił każdy benzynowy samochód jakim w życiu jeździłem oprócz hybryd

@tomcionek15 gratulacje, lać i jeździć.
@tomcionek15 Gratuluje bo zawsze nowe to fajne ale... tu się kończą jego zalety. Wyglądu komentować nie będę bo o gustach się nie dyskutuje ale jest dosyć kontrowersyjny. Skomentuje silnik - dramat. Ten wolnossący muł ze zmienną fazą rozrządu jest totalną pomyłką. W zakresie obrotów które używa się do codziennej jazdy silnik sprawia wrażenie jakby miał 60 koni a wkręcając go do 6 tys nie czuć większej różnicy czego niestety nie można powiedzieć
@Ereinion Celice mam 1.6, buda pelen ocynk, ale o progach chyba zapomnieli XD Po 25 latach sa juz do wymiany ;) Avensis t22 z 2002r gdzies tam cos wychodzi, nic wielkiego.
@tomcionek15 w pełni rozumiem że przesiadka robi różnicę. Z doświadczenia wiem, że jazda autem które ma mniej niż 100km uczy pokory i potem jak się ma lepsze auto to już nawet człowiek tak nie szaleje ( ͡º ͜ʖ͡º)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@tomcionek15: Czemu akurat to auto?
@ZaplutyKarzelReakcji:

@tomcionek15: ten silnik to jest jakiś dramat. Pojeździj trochę i pochwal się średnim spalaniem.
@eXe1987:
Wygląd mi się podoba, jest mnóstwo miejsca, spalanie dobre no i wyposażenie też jest ekstra. W połączeniu z rabatami itd na prawie 18 tysięcy wyszło mnie o wiele mniej niż katalogowo.

Przejechałem nim już troszkę ponad 1000km, nie wiem czemu kolega wyżej krytykuje spalanie, ale w mieście
Wyciszenie jest super,


@tomcionek15: nie chciałem się czepiać ale polecam przejechać się chyba każdym nowym kompaktem wtedy zrozumiesz jak bardzo złe wyciszenie jest w toyocie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak w ogóle to gratuluję zakupu nowego auta, niech służy, nie #!$%@? i cieszy do samego końca.
@wilqu88:
Cześć! :)

Wołam tez kilka osób, które coś wspominały o aucie. @elemenTH, @jempierozki, @ladzik, @ZaplutyKarzelReakcji, @malinowydzem, @eXe1987, @Kingside

Za sobą mam już 13k kilometrów w 3 miesiące. Ostatnio w Weekend byłem na przejażdżce ok. 1400km po Polsce.

Ogólnie:
- Prędkość max: 220km/h (tylko na biegu 5, na 6 ~200km/h)

Spalanie przy ekonomiczniej jeździe - hamowanie silnikiem, nie dawanie gazu z górki, wrzucanie czasem na
@elemenTH, @jempierozki, @ladzik, @ZaplutyKarzelReakcji, @malinowydzem, @eXe1987, @Kingside


Cześć! Pozwolę sobie zaktualizować status po kolejnym roku użytkowania, przedstawić refleksję itp.

- Lakier biały, podstawowy, to dramat. Każda jazda na autostradzie ~140km/h najczęściej kończy się nowym odpryskiem. Zderzak z przodu jest albo do wymiany, albo do malowania. Niektóre odpryski są na tyle duże, że sklepowymi środkami nic nie wyjdzie. (mogłem go zabezpieczyć jakoś na początku..)
- Rekord jaki