Wpis z mikrobloga

A więc podsumujmy dzisiejszy tydzień:
1. Sekkelski kręci film gdzie pokazuje dowody na tuszowanie pedofilii w KK. Co robi prokuratura? Nie wszczyna śledztwa (Gdańsk) i nie jest w stanie przeszukać Kurii (Poznań bodajże)
2. Koleś nawołuje do zabijania innych ludzi w imię swojej wiary i pracodawca go zwalnia. Co robi prokuratura? Tam prokuratura! Sam Minister sprawiedliwości zabiera glos w obronie typa.

A teraz powtarzamy na głos: "Polska nie jest krajem wyznaniowym. W Polsce istnieje faktyczny rozdział religii i państwa."

#bekazkatoli #ateizm
  • 26
@yorrick: To prawda, że ludzie zindoktrynowani w dzieciństwie muszą wymrzeć bo nie da się ich wyedukować, ale Kościół wciąż dba o to, by indoktrynacja (katechezy, msze) i rejestracja (chrzest) nowych pokoleń przebiegały bez zakłóceń. Dopóki to ma miejsce, ciężko będzie, bo sam Internet i późniejszy dostęp do wiedzy to za mało by uniknąć indoktrynacji w najmłodszym wieku.
@yorrick: Łudzenie się, że "kiedyś to będzie". Ciekawe ile z tych osób 500+ wychowuje się w katolickich rodzinach - pewnie sporo. Poza tym tam jest już kolejka dzieci ustawiona do władzy także raczej też jakiś aktywista ateista lgbt się tam nie wbije randomowo. I z kościołem trochę się zrobiło jak z dawną komuną - sporo osób z rządu prowadzi z nimi obustronne interesy i ma tam swoje umocowania, więc mało komu
@CyfrowyD nie do końca. Statystyki pokazują, że młodzież w Polsce laicyzuje się dosyć szybko więc może tym razem będzie inaczej. W tej chwili mam mega dużo znajomych ateistów. Średni wiek 30lat.

Co do bólu dupy ateistów. Widzisz, żyjemy w jednym państwie, w obrębie którego działa prawo, które powinno dotyczyć wszystkich. A KK jest w dużym stopniu spod niego wyjęty, zarówno formalnie jak i nieformalnie. To denerwuje, bo dotyka mnie jako ateistę w
@yorrick: Przecież ta kasa by nigdy nie dotarła do żadnego domu kultury. Ewentualnie coś w stylu polskiej elektrowni atomowej - powoływane są komisje, podkomisje, wydawana kasa - a elektrowni nie ma. Bardzo entuzjastyczny pogląd na przyszłość masz. Zobaczymy.
@yorrick: co twój zakłamany wysryw ma wspólnego z ateizmem? Że niby jesteśmy zakłamanymi obłudnikami, bo się nie wyspowiadamy z tego samego co czynią katole? Idź w #!$%@?.
Po pierwsze, koleś do niczego nie wzywał, tylko cytował.
Szczęście, że lewackimi debilami nie przejmują się historycy, bo jak tu w pracach o nazistach nie cytować nazistów i dokumentów?
#bekazlewakow #lewacytonieateisci
1. Sekkelski kręci film gdzie pokazuje dowody na tuszowanie pedofilii w KK. Co robi prokuratura? Nie wszczyna śledztwa (Gdańsk) i nie jest w stanie przeszukać Kurii (Poznań bodajże)

2. Koleś nawołuje do zabijania innych ludzi w imię swojej wiary i pracodawca go zwalnia. Co robi prokuratura? Tam prokuratura! Sam Minister sprawiedliwości zabiera głos w obronie typa.


@yorrick:
1. Z tego co zrozumiałem z tego filmu, to te sprawy wg przepisów karnych
@Ramamon: to że politycy robią interesy z kościołem to u nas kwestia siły i pozycji a nie elementów wyznaniowych. Większość polityków która się układa z szefami kk w Polsce ma wywalone na to żeby się codziennie modlić, żyć zgodnie z nauczaniem katechizmu itd. Uczestniczą co najwyżej w szopkach na ten temat, żeby część publiki wierzyła że to ludzie wierzący, ale chyba nikt dorosły nie ma złudzeń że to tylko gra