Wpis z mikrobloga

@fizzly: @Zarzutkakke: pytanie czy rynek mieszkaniowy jest wystarczająco stabilny. W dużych miastach mam wrażenie ze ceny są zawyżone właśnie przez ludzi robiących z mieszkania inwestycje. Pytanie kiedy to się zatrzyma? No i zwrot raczej w długiej perspektywie. Oczywiście temat jak najbardziej do rozważenia
@Conner nieruchomość to inwestycja na lata, długoletnia. Musisz sie zastanowić czy chcesz aby te 200.000zł na spokojnie sie zwracało czy po prostu chcesz to pomnożyć z pewnym ryzykiem ale mieć za 5 lat np 1.000.000zł. Majac 40.000zł zainwestowałem w swoją działalność. Dzisiaj mam dwie nieruchomości plus w ciągu 5 lat chcę kupić coś nad morzem by zarabiało na moją emeryturę.
W grę wchodzą zarówno inwestycje jak i rozkręcenie jakiejś działaności.


@Conner: Jak w swoją działalność to każde pieniądze. Jeżeli inwestycje to najsensowniej chyba zdywersyfikować i uderzyć w wiele rzeczy. Są szablony portfeli na necie.
@malani: @Goglez: co do działaności związanej z moja specjalizacja to nie chce się w to pchać. Jest to branża o dużym ryzyku, niskich marżach, dużych nakładach. Na etacie ok, na własna działanośc bym się bal. M.in. Dlatego szukam czegoś mniej wymagającego i kosztownego (na etapie wdrażania/projektowania).
@ks2m pytasz zgrai typów którzy mieszkają z mamą i biją się o kody zniżkkowe na pyszne

Ja tam myślę, że jest tu też zgraja typów, którzy mają w głowie trochę oleju w głowie i mogą wypowiedzieć się na inne tematy niż patostreamy, narkotykizawszespoko i dupeczkizprzypadku.¯_(ツ)_/¯ choć op pewnie i tak nie znajdzie tu odpowiedzi na swoje pytanie
@Conner: też ostatnio szukałem pomysłów. 200k może nie wystarczyć na niektóre z tych rzeczy, ale są ciekawe opcje. nieruchomości (flipy nie wynajem), inwestowanie w firmy deweloperskie które szukają kasy na realizacje projektów (tutaj 200k może być mało), inwestowanie w firmy, są strony z ogłoszeniami firm szukających kasy na rozwój (ryzykowna sprawa) ewentualnie jakaś franczyza.
@Conner Kupowanie zaniedbanych mieszkań w okazyjnej cenie, remontowanie ich i sprzedaż ze sporym zyskiem. Sprzedałem już jedno mieszkanie w ten sposób, wkład ok 240k, a poszło za 280k. Zwrot ponad 15% w 5 miesięcy. Można też zejść do 1-2 miesięcy jeśli masz dobrą ekipę remontową i potrafisz ogarnąć pracę