Wpis z mikrobloga

Mireczki, co sądzicie o samodzielnej wymianie rozrządu na łańcuszku? Pacjent w tym przypadku to Corsa C. Znalazłem ciekawy poradnik, jak to zrobić krok po kroku samemu. Dużo rzeczy przy autach robiłem, jednak wymianę rozrządu zawsze uważałem za trochę wyższą szkołę jazdy, no i nawet nie było do tej pory sposobności, żeby podłubać przy tym samemu. Rozchodzi się głównie o koszta robocizny, przy okazji chciałem wymienić też popychacze. Mechanior za robotę + części zawołał uwaga, 2.5k. Trochę szkoda mi siana na takie zabawy, bo auto samo w sobie jest warte max 5-6k, do tego jeździ nim tylko różowa "po bułki". Topowe części do tego zabiegu jestem w stanie sobie ogarnąć bez problemu do 1.5k, licząc razem z olejem, filtrami, uszczelkami, nowym płynem, etc. Mechanior liczył bez płynów, więc z 2.5k zrobi się przynajmniej 2.7k jako koszt całkowity. Co o tym sądzicie?

#samochody #motoryzacja #mechanikasamochodowa
  • 21
  • 0
@lukaschels Taka robota w celu zarobkowym, to nie dla mnie. Prace mam dobrą. Dla siebie czy tam z jakimś znajomym mogę podłubać. Bardziej hobbystycznie. Poza tym, przy takiej robocie jestem zbyt powolny i dokładny, mógłbym kokosów nie zarobić ( ͡º ͜ʖ͡º)
@mmarekkk: Rób. Mój ojciec sam wymienia rozrząd w pasku b2. Co może być skomplikowanego w rozrządzie na łańcuszku - moim zdaniem nic. Skoro masz tutorial, to ogarnij jakie narzędzia potrzebujesz (zwłaszcza te do ustawiania punktów zerowych, blokady itd) i do dzieła.
@mmarekkk: ja wymienialem w toyocie 1.8. Udało się. Z takich nietypowych rad, weź przedluzke do odkrecenia koła pasowego, pamiętaj o rozpieciu napinacza, przyda się klucz dynanometryczny.
@mmarekkk: Zobacz czy koło pasowe odkręcisz. Ja na nim poległem, 2 metrowe przedłużki 5 bieg, wciśnięty hamulec, wał zablokowany wkrętakiem i nic nie szło. Prędzej bym silnik wyrwał z mocowań jak to odkręcił ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jakieś dobre ściągacze też się przydadzą.