Wpis z mikrobloga

Zdecydowanie odradzam zakup mebli w sklepie agata.
Miałem wątpliwą przyjemność składać łóżko, komodę oraz szafkę nocną, podczas których zauważyłem że:
1. Instrukcje wyglądają, jakby pisał je ktoś pijany, niewyspany i niepełnosprawny umysłowo jednocześnie (z całym szacunkiem dla niepełnosprawnych). Instrukcje mają po 5-6 stron, składają się głównie z rysunków, gdzie na 1 rysunku zawarte jest 5 części ("desek") i 15-20 wkrętów/kołków. Z lupą nie podchodź. Części w ogóle nie oznaczone, dobrze że chociaż wylistowali według wymiarów, gorzej jak jest kilka części tego samego wymiaru, to trzeba się domyślać po wywierconych otworach, które też nie zawsze się zgadzają.
2. Jakość - składając te meble miałem wrażenie, jakbym zbijał meblościankę z lat 60. Ledwo gdzieś pukniesz czy śrubokrętem, czy inną częścią i już się wgniata. Pomijam już fakt, że każdy z mebli miał co najmniej 1 wadę fabryczną (widać, że niedorobione, a nie uszkodzone w trakcie transportu) W jednym meblu brakowało 2 otworów (oczywiście po ich wywierceniu rozleciała się okleina od wierzchu, tak że mebel został nieodwracalnie uszkodzony), z kolei w kolejnym było kilka nadmiarowych otworów obok siebie, jakby pijany pan Wiesiek nie mógł trafić xD
3. Kompletność zestawów - w jednym brakowało kilkunastu wkrętów, więc przed zakupami polecam się doposażyć w Leroyu, bo nie wiadomo jaka niespodzianka wam się trafi. Z kolei przy następnym meblu wkrętów w ogóle było za mało, nawet w spisie części, mimo że w kolejnych krokach ich zużycie wynosiło co najmniej 2 razy tyle co przewidziano.

Generalnie dawno się tak nie nabluzgałem co przez te ostatnie 3 zmarnowane dni.
I jak tu wspierać polskie firmy meblowe, jak robią takie gówno? I to nie były meble z najniższej, a ze średniej półki cenowej, w każdym razie w pewnym znanym szwedzkim sklepie w tej cenie dałoby się kupić co najmniej lepsze, a pewnie i tańsze porównywalne meble.

tl;dr meble, instrukcje i pakowanie z agaty wygląda jakby to ktoś po pijaku robił

#agatameble #meble #agata #mieszkanie
  • 2
  • Odpowiedz