Wpis z mikrobloga

@ZembataSekwoja:

Chciałabym zapytać osoby, które czytały trylogię Millennium Stiega Larssona, albo oglądały film Dziewczyna z tatuażem, będący ekranizacją pierwszego tomu, noszącego podtytuł "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet", co o tym sądzą?
.
A konkretnie, co sądzą o tym w kontekście (wcale nie pojedynczej) deklaracji nienawiści do kobiet, która tutaj na Wykopie ma bardzo szeroki i wyraźny odzew.
Mężczyźni nienawidzą kobiet? Chcą ich ale nienawidzą?
.
Z wielu postach, które zdarzyło mi się tutaj czytać, wylewa się naprawdę porażająca, pełna jadu i przekraczająca rozsądek nienawiść. Poważnie. Czasem to wstrząsające, czytać coś takiego, bo niekiedy te zjadliwości są wręcz w swoim zacietrzewieniu bezrozumne, nastawione na poniżanie. I daje się wyraźnie odczuć, że ci mężczyźni naprawdę tak czują.
.
To jak to jest?
.
Jesteśmy tu anonimowi, można powiedzieć, co naprawdę komuś tam w duszy siedzi. Powiedzcie szczerze.

#kultura #gruparatowaniapoziomu #ksiazki #przegryw #film
  • 26
  • Odpowiedz
@Eugeniusz_Zua:

aż tak powszechny nie jest, wykop skupia specyficzna grupę osób stad może się wydawać, ze takich mężczyzn jest wielu.


Jeśli tak nie jest, to tylko bogu dziękować. I to zarówno ze względu na samych mężczyzn, jak i kobiety. Ja po prostu, dopóki nie znalazłam się na wykopie nie zdawałam sobie sprawy, że tak głęboka nienawiść do kobiet może istnieć. Bo nie chodzi mi o przypadki, kiedy ktoś jest zraniony, zdradzony
  • Odpowiedz
@NoMercyIncluded:

Z tym zarabianiem to trochę taki frazes. Właściwie prawdziwym problemem byliby sami zainteresowani.

Oni są już po drugiej stronie.

NIE CHCĄ rozwiązania problemu. Bo na tym problemie zbudowali własną tożsamość. Gdyby go im odebrać, nie mieli by nic. Ludzie potrafią zrobić wszystko, żeby zachować tożsamość. Po prostu nie dadzą sobie pomóc.


Ja też nie jestem jakąś Matką Teresą, choć jeśli uda mi się do kogoś trafić rozsądnym słowem, to się
  • Odpowiedz
@ZembataSekwoja: Patrzysz na jakiś odsetek gosci co maja jakies problemy ze sobą i żalą sie na portalu ze smiesznymi obrazkami. Oni tutaj znalezli swoje fajne miejsce do zalenia sie na kobiety. Zablokuj sobie te tagi to jest na prawde jakis znikomu procencik tych debili, bo pozniej bedziesz sie wlasnie tak zastanawiac czytajac tego typu ksiązki. Czytalem książke, choc dawno i juz nie pamietam szczegolnie charakteru bohaterki, ale pamietam tylko, że byla
  • Odpowiedz
Czy to jest powód, żeby kto tam nie podał im ręki?


@ZembataSekwoja: Nienawidzą kobiet, nienawidzą mężczyzn, którzy nienienawidzą kobiet. Kto ma im pomóc, czyjej ręki nie ugryzą? To musiałaby być naprawdę solidnie zaplanowana akcja, przemycająca jakieś elementy pracy u podstaw i rozwalająca ich mały kult, jak to dobrze nazwałaś, od środka. Dużo wysiłku dla rozwiązania problemu jednej z tysiąca grupek społecznych. Najwyraźniej za dużo.

Ja - serio - jestem osobą, która
  • Odpowiedz
@glownights:

Patrzysz na jakiś odsetek gosci co maja jakies problemy ze sobą i żalą sie na portalu ze smiesznymi obrazkami. Oni tutaj znalezli swoje fajne miejsce do zalenia sie na kobiety. Zablokuj sobie te tagi to jest na prawde jakis znikomu procencik tych debili


OK
tego po prostu jest tu tak dużo, że sprawiało wrażenie, że wielu mężczyzn tak NAPRAWDĘ myśli. Nie, nie wpadłam w paranoję, ale było to niepokojące, zważywszy,
  • Odpowiedz
@NoMercyIncluded:

. Kto ma im pomóc, czyjej ręki nie ugryzą?


No wiem, ja też parę razy rozmawiałam tu rozsądnie, tzn. rozmówca pomimo początkowego mizoginizmu, kiedy nie dałam się wciągnąć w coś takiego i odpowiadałam uprzejmie, dostosowywał się i była nawet ciekawa rozmowa. A potem nagle bach, coś mu nie przypasowało, jakieś zdanie, albo pogląd, który po swojemu odczytał i ponosiły go emocje, tracił wszelki rozsądek. O_0 Próbowałam mitygować go, w spokojny
  • Odpowiedz