Wpis z mikrobloga

@ZembataSekwoja:

Chciałabym zapytać osoby, które czytały trylogię Millennium Stiega Larssona, albo oglądały film Dziewczyna z tatuażem, będący ekranizacją pierwszego tomu, noszącego podtytuł "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet", co o tym sądzą?
.
A konkretnie, co sądzą o tym w kontekście (wcale nie pojedynczej) deklaracji nienawiści do kobiet, która tutaj na Wykopie ma bardzo szeroki i wyraźny odzew.
Mężczyźni nienawidzą kobiet? Chcą ich ale nienawidzą?
.
Z wielu postach, które zdarzyło mi się tutaj czytać, wylewa się naprawdę porażająca, pełna jadu i przekraczająca rozsądek nienawiść. Poważnie. Czasem to wstrząsające, czytać coś takiego, bo niekiedy te zjadliwości są wręcz w swoim zacietrzewieniu bezrozumne, nastawione na poniżanie. I daje się wyraźnie odczuć, że ci mężczyźni naprawdę tak czują.
.
To jak to jest?
.
Jesteśmy tu anonimowi, można powiedzieć, co naprawdę komuś tam w duszy siedzi. Powiedzcie szczerze.

#kultura #gruparatowaniapoziomu #ksiazki #przegryw #film
  • 26
@ZembataSekwoja: Chciałbym wierzyć, że właśnie ze względu na anonimowość pewne posty (a jest ich chyba coraz więcej) ociekają takim gniewem, jadem i - mówiąc wprost - nienawiścią wobec kobiet.

Po drugie, chciałbym wierzyć, że wynikają one też z danego etapu danego użytkownika. Ktoś np. doświadczył zdrady/bolesnego rozstania/wystawienia - rozumiem, że w przypływie emocji może powstać jakiś pełen gniewu wpis. Rzecz w tym, by się z sobą samym dogadać, odetchnąć, nabrać dystansu
@ZembataSekwoja: Wyobraź sobie, że masz podstawową potrzebę. Tak podstawową, jak jedzenie. Nie możesz jej zaspokoić. Zaczynasz nienawidzić siebie za to, że nie potrafisz, za to, że nie możesz przestać tego pragnąć i samego obiektu tej potrzeby, proste.
To tak, jakbyś żyła wiecznie głodna, a jedzenie było świadome i Ci uciekało ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeśli nie masz podstawowych umiejętności społecznych i wzorców z otoczenia, to łatwo wpaść
@laxmanCR7:

Chciałbym wierzyć, że właśnie ze względu na anonimowość pewne posty (a jest ich chyba coraz więcej) ociekają takim gniewem, jadem i - mówiąc wprost - nienawiścią wobec kobiet.


Ja w to wierzę. Anonimowość pozwala na odkrycie prawdziwych odczuć i myśli, nie skrępowanych wymogami społecznymi, które jednak wymuszają na większości osób coś w rodzaju dyplomacji. Anonimowo można wypowiedzieć się szczerze. Dlatego z jednej strony tak mnie to szokuje, z drugiej właśnie
Zaczynasz nienawidzić siebie za to, że nie potrafisz, za to, że nie możesz przestać tego pragnąć i samego obiektu tej potrzeby, proste.


@NoMercyIncluded: dziękuję za rzucenie światła na ten problem. Twierdzisz zatem, że jest to zaburzenie? Bo życie w takiej permanentnej frustracji zaburza zdrowy rozsadek, zaciemnia osąd?
A gdyby tak zapytać #rozowepaski

Co spierdzieliły. Zapytaj obie strony. Stronniczy jesteś.


@hced_z_ramu: Nie jest stronniczy - odpowiedział na zadane w temacie pytanie. A pytanie nie było o relacje między obydwoma płciami, tylko o powody tak powszechnej na Wykopie nienawiści wobec kobiet. On podał tylko jeden, ale nie jedyny, z możliwych powodów tego zjawiska :)
@ZembataSekwoja: To raczej wynik innych zaburzeń. I zmaterializowany problem, na którym łatwo się skupić - dużo łatwiej, niż na jego przyczynach.
Kobiety przecież dotyka podobna sytuacja, ale w mniejszym odsetku, bo jednak to one dyktują warunki na rynku matrymonialnym. Znam dosłownie jedną, której nie zdarza się, by ktoś do niej podszedł w losowym miejscu (a i tak ma dużo więcej atencji od płci przeciwnej, niż przeciętny mężczyzna, z czego średnio zdaje
@NoMercyIncluded:

To raczej wynik innych zaburzeń. I zmaterializowany problem, na którym łatwo się skupić.


Kobiety dotyka podobny problem, ale w mniejszym odsetku, bo jednak to one dyktują warunki na rynku matrymonialnym. Znam dosłownie jedną, której nie zdarza się, by ktoś do niej podszedł w losowym miejscu (a i tak ma dużo więcej atencji od płci przeciwnej, niż przeciętny mężczyzna, z czego średnio zdaje sobie sprawę ( ͡° ͜ʖ ͡
@ZembataSekwoja:
Kobiety wyswobodziły się ze swojej tradycyjnej roli. Nikogo nie rusza już przykładowo kobieta wybierająca karierę zamiast macierzyństwa, świadomie rezygnująca z małżeństwa. Mężczyźni tego nie zrobili, dalej oczekuje się ze będą np utrzymywać rodzine, mieć dobrze płatna prace, będą umieli naprawić gniazdko i przepchać kibel, będą wychodzić z inicjatywa do spotkań i związków, będą zabawiać kobiety.
W mediach feministki wypisują głupoty (np w tym tygodniu w wyborczej był artykuł o tym
Czyli jednak istnieje "drugie" dno :)


@hced_z_ramu: oczywiście że tak. Nikt nie twierdzi że wszystkie kobiety są cacy, a wszyscy mężczyźni be, albo odwrotnie. No chyba że jest idiotą, albo niespełna rozumu.

I właśnie o tym tu rozmawiamy - o mężczyznach, którzy nienawidzą wszystkich kobiet jak leci. O tym, dlaczego tak jest :)
@ZembataSekwoja: Dlaczego nagle? Interesujesz się trochę historią? Świat się "troszeczkę" pozmieniał przez ostatnie sto lat. W tempie nieznanym nigdy wcześniej. Nie będę się skupiał na kulturowych zmianach, wystarczy wziąć pod uwagę, że nie ma wojen i mężczyzn jest procentowo więcej, niż wcześniej. Dużo drobnych czynników się kumuluje.

nie zieją aż taką nienawiścią do mężczyzn mimo tych doświadczeń


Nie? Przecież nawet napisałem to w poprzedniej odpowiedzi. Jest ich dużo mniej i najczęściej
@juma777: poruszyłeś tyle tematów, że zastanawiam się jak się do tego odnieść. Ale bardzo mnie to cieszy, że można rozsądnie i dogłębnie podejść do tematu bez emocjonalnego rzygu, nawet jeśli ma się coś za złe :)

Kobiety wyswobodziły się ze swojej tradycyjnej roli. Nikogo nie rusza już przykładowo kobieta wybierająca karierę zamiast macierzyństwa, świadomie rezygnująca z małżeństwa. Mężczyźni tego nie zrobili, dalej oczekuje się ze będą np utrzymywać rodzine, mieć dobrze
@ZembataSekwoja: tutaj kolega @juma777 bardzo ładnie to opisał.
Dodam, że po prostu coraz więcej mężczyzn zaczyna dostrzegać że są po prostu ruchani przez system (czytaj dyskryminowani) i zaczynają się buntować na szybko przykłady:
-Mężczyźni charują 5 lat dłużej na emeryture
-Rząd sprowadza samych młodych mężczyzn zza granicy a prawie wcale kobiet
- w sądownictwie mężczyźni są przeraźliwie mocno dyskryminowani

A z punktu widzenia lokalnego to wygląda to w taki sposób:
Mężczyzna
@NoMercyIncluded: Myślę że wyczerpałeś temat. Nawet nie cytuję Twojej wypowiedzi, bo musiałabym całość, nie rozbijając na kawałki.
Serio, nie zdawałam sobie sprawy, że ci mężczyźni żyją w takiej klatce Faradaya cierpienia. Jest to przerażające. Tym bardziej, że może być niebezpieczne w niektórych przypadkach - zarówno dla nich, jak i dla jakiejś osoby z zewnątrz.

Dlaczego do licha nikt się nie zajął tym problemem, skoro jest on taki powszechny?
Dlaczego do licha nikt się nie zajął tym problemem, skoro jest on taki powszechny?


@ZembataSekwoja: Znajdź sposób, by na nim zarobić, a chętni znajdą się choćby i jutro. Świat jest okrutny ¯\(ツ)_/¯

Poza tym, myślę, że są dobrym potencjalnym kapitałem politycznym. Skrajnymi grupami łatwo manipulować, rozbicie społeczne jest na rękę rządzącym (we współczesnej demokracji)._
Żeby nie było ja cię nie atakuję tylko po prostu mówię jak to wygląda. Chętnie bym posłuchał jakie dziewczyny mają problemy aby zdobyć chłopaka.


@Let_Me_2_Be: Dzięki, nie czuję się atakowana :)
Na większość problemów, które postawiłeś, odpowiedziałam już pisząc do @juma777, więc nie będę się powtarzać, możesz sobie przeczytać tam.

Co do pytania, które postawiłeś, hmm, wiesz co? Nie wiem. Chcę Ci uczciwie odpowiedzieć, ale muszę się zastanowić. Bo ja
@NoMercyIncluded:

z najdź sposób, by na nim zarobić, a chętni znajdą się choćby i jutro. Świat jest okrutny ¯_(ツ)_/¯


a Ty nie chcesz na nim zarobić? :D

Poza tym, myślę, że są dobrym potencjalnym kapitałem politycznym. Skrajnymi grupami łatwo manipulować, rozbicie społeczne jest na rękę rządzącym (we współczesnej demokracji).


"Chować się, bo nadbiega tłum
Chyba, że ktoś chce się z tego pośmiać
Wiele rąk i zbyt mało głów
O faszyzmie łatwo
Dlaczego do licha nikt się nie zajął tym problemem, skoro jest on taki powszechny?


@ZembataSekwoja: aż tak powszechny nie jest, wykop skupia specyficzna grupę osób stad może się wydawać, ze takich mężczyzn jest wielu. Do tego ciężko zbić kapitał polityczny na grupie nieatrakcyjnych często biednych facetów, biorąc ich pod swoje skrzydła skazujesz się na hejt ze strony kobiet plus normickich facetów. Za to jest to idealna grupa spenetrowania przez skrajne organizacje,
@ZembataSekwoja: Z tym zarabianiem to trochę taki frazes. Właściwie prawdziwym problemem byliby sami zainteresowani.

Oni są już po drugiej stronie.

NIE CHCĄ rozwiązania problemu. Bo na tym problemie zbudowali własną tożsamość. Gdyby go im odebrać, nie mieli by nic. Ludzie potrafią zrobić wszystko, żeby zachować tożsamość. Po prostu nie dadzą sobie pomóc.

aż tak powszechny nie jest, wykop skupia specyficzna grupę osób stad może się wydawać, ze takich mężczyzn jest wielu.