Wpis z mikrobloga

sorry. Ja tam też ateista przeciwny wierze itd itp, ale jemu atencja do głowy uderzyła i #!$%@? retoryką na poziomie gówna ostatnio. Krzykacz się zrobił i tyle


@Rasporas: Ej wytłumacz mi, jak ateista ateiście - jak można nie wierzyć i być PRZECIWKO temu? Przecież Lakuka, to zwykły idiota nie ateista.
  • Odpowiedz
@Nolaan_: o ile nie chodzi o kłócenie się o techniczne rzeczy.
To uważam że wiara i religia powoduje podejmowanie decyzji na podstawie argumentów opartych na czymś co faktycznie nie ma miejsca.
Religia szkodzi. To rak który powoduje, że dobrzy ludzie robią złe rzeczy. I uważam też, że nasza tolerancja wobec religii jest spowodowana wygodą. No i szacunkiem do ludzi których kochsmy i wiemy że nie mamy szans ich przekonać.
Religia wpływa
  • Odpowiedz
@Rasporas: No więc jak ja to widzę - religia to nauka o naszej duchowości, moralności, etyce o rzeczach, których nie potrafimy wytłumaczyć - nie wiemy jak powstał wszechświat, więc musimy w coś WIERZYĆ. Możemy wierzyć w Big Bang, teorii strun, latającego potwora spaghettii czy dowolne inne gówno. Musimy wierzyć, bo NIE POTRAFIMY wytłumaczyć. Religia nie może szkodzić, tak jak nie może szkodzić żadna inna filozofia - szkodzić mogą ludzie pokroju Lakukaraczy
  • Odpowiedz
@Nolaan_: mam wrażenie, że taki z Ciebie ateista jak z żony lakukaraczy cycata laska xD bardziej agnostyk chyba.
Może i miałem podobne podejście. Bardzo mi się zmieniło po przeczytaniu Boga Urojonego. Dużo się pluje na Richarda Dawkinsa ile fajnie podchodzi do kwestii. W sposób w który osobie wychowanej w wierze czy wśród wiary trudno. Ja chociaż przestałem być może wierzący to jakoś zawsze zostawiałem odstępstwo od logiki dla wiary. Z resztą
  • Odpowiedz
religia to nauka o naszej duchowości, moralności, etyce o rzeczach, których nie potrafimy wytłumaczyć


@Nolaan_: Religie to nie nauka. Działy nauki badające wymienione przez ciebie rzeczy to religioznawstwo, socjologia, psychologia, kulturoznawstwo, antropologia itp.itd. To, że czegoś nie byliśmy w stanie dawniej lub teraz wytłumaczyć nie oznacza, że są to rzeczy niewytłumaczalne. Jako przykład podajesz moralność - neurony lustrzane, psychologia ewolucyjna i teoria gier doskonale tłumaczą moralność jako zbiór zasad wykształconych na
  • Odpowiedz