Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #samochody #auto #niebieskiepaski
Mireczki sprawa jest, w okolicach sierpnia chciałbym zmienić moje obecne auto (skoda octavia 1 1.6 + LPG)
- budżet ~30 tysięcy, jeżeli będzie coś ciekawego to mogę pozbierać do grudnia i dać ~40k
- bryła najlepiej hatchback, ale jestem otwarty na propozycję
- silnik - Jestem skłonny do kupna diesla, ale trochę nie jestem do tego przekonany. Boję się, że za 3 lata wejdzie jakieś durne prawo i nie będę mógł wjeżdżać do większych miast. Jeżeli silnik benzynowy, to fajnie gdyby dało się go zagazować. Jakaś turbina w benzyniaku na plus, mój obecny silnik wolno zbiera się z niskich obrotów i auto nie jest zbyt dynamiczne w mieście.
- Roczny przebieg około 12k, autem jeżdżę głównie po niezabudowanych i troszkę autostradą. Do pracy mam około 20 kilometrów.
- samochód chciałbym na conajmniej 5/6 lat
- Z takich rzeczy must have to klimatyzacja, 6 biegowa skrzynia biegów no i zajebiście byłoby gdyby auto miało łączność bluetooth z telefonem (nie chodzi mi o rozmowy, a o słuchanie muzyczki z spotify)

Co chodzi mi po głowie? Fiat Bravo, nowsze Fordy (fiesta/focus), seaty, skody. Chciałbym coś z polskiego salonu i o wiele bardziej preferuję nowszą klasę ekonomiczną niż wypierdzianą 12 letnią klasę premium. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nad czym warto się zastanowić? Pozdro
  • 15
Opel Astra J - ma wszystko czego oczekujesz. Dobre silniki, osiągi, wyposażenie. Sprawdź. Najlepiej 1,4 turbo dobry do gazowania. Będziesz Pan zadowolony.

Oprócz tego warto się przyjrzeć Fiatowi Tipo nowemu.
@wiem_wszystko: Problem z Tipo jest taki, że jak chcę 1.4 Tjet to cena rośnie o 10/15 tysięcy. :l
Gdzieś czytałem kiedyś na wykopie, że Astra J z turbo miała jakąś poważną usterkę, pamiętasz/wiesz może o co chodzi?