Wpis z mikrobloga

Hej, mógłby ktoś mi powiedzieć jak zdobyć swój pierwszy zamek/co robić dalej bo zupełnie nie ogarniam tej gry.

Przyłączyłem się do Rzeczypospolitej, zaczął się właśnie 'Potop szwedzki' i nie wiem co dalej robić.
Zdobycie zamku siłą jest nie do zrobienia, garnizony mają po minimum 150 wyszkolonych żołnierzy.

Z tego co się orientuje możliwości tworzenia armii są dwie, albo latam po karczmach ciułając po 2-7 typa i wtedy jakoś uzbieram te 60 jednostek.
Albo idę do obozu najemników i kupuję hurtem. Sęk w tym, że jak ich w tym obozie najemników nie ulepszę(nie dam im np. lepszej zbroi) to padają jak muchy nawet z dobrym medykiem w drużynie. A jak kupię im lepszy ekwipunek to są ku*rewsko drodzy 5k za 10 jeźdźców.

Druga kwestia to szkolenie jednostek nie wiem jak, ale przeglądając inne fora ludzie piszą, że po tygodniu z rekrutów jednostki wskakują im na wyższy poziom. Ja dostaję co noc może z 30 punktów doświadczenia pomimo tego, że mam 5 punktów zainwestowanych w szkolenie co jak na ten etap gry jest ogromną ilością.

Poradników do Ogniem i Mieczem praktycznie nie ma, albo źle szukam.

Tak czy inaczej dzięki za porady.

#mountandblade
  • 7
@qwertylgbt: W początkowej fazie gry staraj się walczyć na otwartym polu: ganiać bandytów, pomagać polskim dowódcom by poprawić sobie z nimi relacje, handlować jeńcami. Zdobywaj jak najwięcej renomy, bo daję ci ona większą armie i relacje z lordami. Jak chcesz podbijać zamki, to nie samemu, bo się nie opłaca, tylko wołaj do pomocy innych lordów. O ile w dzikich polach nic nie zmienili to szkolenie działa tak, że szkolisz jedynie jednostki
No tak, ale jak mam walczyć z bandytami, gdzie wypada z nich jakiś śmieciowy loot warty 300 denarów, gdzie jeden jeździec kosztuje 500.
Tak samo sprawa ma się z pomocą innym lordom. Jestem na tym stratny finansowo bo padnie mi pięciu jeźdźców i 1000 w plecy.
@qwertylgbt nie wiem czy dalej grasz ale najmij sobie tyle najemnych strzelców z tego obozu na szwedzkim terytorium ile tylko możesz i leć potem atakować jakichś dowódców, jak zarobisz to zakup im najlepszą broń a potem resztę ekwipunku i gitara