Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki, pomóżcie mi wybrać.

Tl;dr
Casio Edifice 527D czy Seiko SNA411?

Do tej pory nosiłem smartwatcha, wprawdzie z fizycznymi wskazówkami, ale to jednak elektronika. No i mam dość. Stwierdziłem, że jednak normalny zegarek będzie dla mnie lepszy, a choć nie poda mi prognozy pogody to posłuży dłużej i nerwów szarpał nie będzie. Będzie to mój pierwszy zakup, więc zrobiłem rozeznanie, zorientowałem się jaki typ zegarka mi się podoba, no i w końcu wybrałem dwa modele które mi bardzo przypadły do gustu - Casio Edifice 527D i Seiko SNA411.

Oba są w zasięgu mojego portfela, a Seiko podoba mi się nieco bardziej. Tylko, że "nieco bardziej" to trochę mało, żeby dorzucić tysiąc złotych. Czy faktycznie między tymi zegarkami jest duża różnica w jakości? Jeśli chodzi o czytelność, to chyba będzie podobnie w obu przypadkach. Różnica w wodoszczelności 100m, oba kwarce, oba mają szkiełka mineralne, funkcje podobne. Czemu Seiko jest tyle droższy? Kwestia marki czy czegoś innego?

Seiko jest mniejszy o 3 mm, jak się to ma do bardziej "napaćkanej" tarczy? Wszystko widać, czy trzeba nosić ze sobą lupę? Do tej pory nosiłem MyKronoz ZeTime Elite. Miał 44mm i był na styk na moją rękę. Casio ma 45, ten milimetr więcej chyba nie zrobi różnicy, prawda? Może miał ktoś z was oba w ręce i jest w stanie się podzielić wrażeniami? Ewentualnie możecie polecić jakieś inne modele podobne do wybranych przeze mnie, tak powiedzmy do tysiąca złotych?

#zegarki #casio #seiko
Kompulik - Mirki i Mirabelki, pomóżcie mi wybrać.

Tl;dr
Casio Edifice 527D czy Se...

źródło: comment_6mVx2EugK05FUxwVNzQMlmHMzafI0sMp.jpg

Pobierz
  • 23