Wpis z mikrobloga

Nic nie cieszy tak jak dźwięk działającego silnika po złożeniu motora :) Odbudowa DR dobiega już końca!
Jeszcze pojawił się problem ze sprzęgłem (znany problem w DR), bo nawet po wciśnięciu sprzęgła motor chce jechać do przodu i jest prawie niemożliwe wrzucenie luzu.

Dziś jak się uda, to sprawdzi się co pod pokrywą sprzęgła piszczy. Podobno jest to problem z tulejką dystansową kosza sprzęgłowego i jej podkładkami. W każdym razie nowe tarcze sprzęgła, przekładki, sprężyny i uszczelka w drodze.

Wczoraj motor przeszedł przegląd, dostał blachy i OC (moto samodzielnie sprowadzone z Austrii). Do wymiany jeszcze drobnostki jak kierownica, dźwignia zmiany biegów, uchwyt i klamka sprzęgła oraz dodanie handbarów.

Jak kogoś interesuje #mechanika #motocykle #dr350 #enduro to zapraszam do subskrybcji - na kanale staramy się dokumentowac cały proces odbudowy motocykla :) (chamska reklama)
DMMotoAdventures - Nic nie cieszy tak jak dźwięk działającego silnika po złożeniu mot...
  • 5
@DMMotoAdventures: rozbierales silnik? W jakim stanie walek? Sprzeglo podobno pomaga #!$%@? jednej prxekladki- ale nie powirm na 100% bo ostatnia dr mialem 6 czy 7 lat temu

Wejdz na forum dr bo sa naprawde fachowcy od deerek
@Messix w silniku była tylko kontrola wałka i ustawienie luzu. Generalnie moto kupiliśmy w stanie "nie pali", ale wyglądał na dość zadbany. Zatarty wałek jest częstą bolączką DR więc chcieliśmy go zobaczyć, na szczęście wyglądał bardzo fajnie :)
Aktualnie porad szukam na forum afryki, tak mi pozostało po poprzednim motocyklu :) Dodatkowo pomocne są grupy na FB, jestem w 3 (1 Polska i 2 ze Stanów). Forum DR obczaję wieczorem.
Wywalenie przekładki