Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czesc Mireczki! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mam do was pytanie.. Mam 25 lat. Obecnie mieszkam za granica. Jednakze w przyszlym roku chcialbym wrocic do kraju. Odkladam kase - w tym roku bedzie to ok. 60 tys zl. Chcialbym w koncu zamieszkac ze swoja dziewczyna, dlatego tez mysle nad wzieciem kredytu I zakupem mieszkania w okolicach Warszawy (moze Legionowo?). Kredyt bralbym na siebie. Po powrocie praca w zawodzie (inz). Szczerze mowiac, troche przeraza mnie fakt placenia calkiem sporej raty przez kolejne 20-30 lat... Patrzac na oferty kredytow hipotecznych jestem zalamany … Splacasz 150 albo I wiecej procent wartosci kredytu. Wynajmowac jednak nie chce, bo to bardzo duzy koszt I mieszkanie nie staje sie twoje…

Polecicie jakies stronki nt. kredytow? Co sadzicie w ogole?

#mieszkanie #rozowypasek #zwiazki #praca #kredyt

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: marcel_pijak
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
  • 38
  • Odpowiedz
@Antek999 dwa lata temu kupiłem mieszkanie.
W tym momencie za podobny metraż i standard w tej samej okolicy, ceny są około 20% wyższe. Oczywiście mówię o cenach z ogłoszeń z wtedy i z teraz.
Z WIBOR masz rację, jest rekordowo niski i w nadchodzących latach można spodziewać się wzrostu.
  • Odpowiedz
@Amerykanski-Naukowiec: no ok, nie jest to dużo, ale wciąż lepiej wziąć mieszkanie na kredyt, i tak będzie płacił 2k/miesiąc za coś normalnego (a to już rata kredytu)

też mieszkałam w DE, nie sądzę, że 60k to dużo, ale rozumiem, że ktoś może z różnych powodów chcieć wrócić do kraju
  • Odpowiedz
@Antek999: ja wiem z doświadczenia, sam długo szukam pracy lepszej niż mam, jestem po politechnice ukończonej prawie 20 lat temu, szukam pracy lepszej niż 3500 na rękę (taką mam) a najwyższe oferty dostałem 3000 czyli 500 mniej niż mam obecnie , było parę ofert za 3000 ale brutto

on jest młody to jeszcze łatwo, ale w Polsce w odróżnieniu od zachodu istnieje problem "40+ 50+ są powietrzem dla pracodawców" , ja
  • Odpowiedz
@vilas: Ale co to znaczy "ludzie po politechnice"? Sorry, ale jak ktoś skończył informatykę 20 lat temu, a od tego czasu zajmuje się instalowaniem programów do fakturowania w małych firmach oraz przeglądami kserokopiarek to wartość jego wykształcenia jest taka, jak człowieka po socjologii albo i mniejsza jeśli na socjologii go porządnie nauczyli SSPSa i Statistiki.
  • Odpowiedz
Kup sobie działkę gdzieś 20-30 km. od Warszawy, np. Błonie (800m2działka za 70 000) Zobacz sobie projekty domu, a jesli masz zacięcie to możesz go zacząć budować sam. Ja na razie wynajmuje mieszkanie w Wawie (nowe budownictwo, blisko centrum) dowiedziałem się ile płacili za metr to tylko mnie utwiedziło ze dobrze robię
  • Odpowiedz
@Neoplan: ja mówię o konstruktorach instalacji ciśnieniowych, inżynierii materiałowej od kevlaru czy jak ja kolejarz , czy odlewnictwo itd.
jest dużo inżynierów wbrew pieprzeniu pracodawców jak to brakuje inżynierów,
znam i doktorów fizyki szukających pracy którzy znają się na ruchu cząstek elementarnych w polu elektromagnetycznym , rzekomo brakuje ludzi do pracy a takie osoby mają problemy z pracą
  • Odpowiedz
@Neoplan: w wysoko rozwiniętych krajach są instytucje w stylu NASA , są elektrownie atomowe , są koncerny mające działy development and research itd. agencje kosmiczne itp.
u nas przez brak silnego dużego przemysłu nie ma działów research and development, są montownie co najwyżej

tam na zachodzie instytuty naukowe płacą (wiem co mówię) 3 pensje pracownika sklepu u nas mniej niż w sklepie
  • Odpowiedz