Wpis z mikrobloga

@selawi: A jak mieszkam w Polsce?

Prosty eksperyment który pokazuje, że interpretacja co jest męskie/kobiece zależy od szerokości geograficznej i możesz być jednocześnie babą lub chłopem. A więc masz różne zbiory zachowań definiujące jakąś płeć, ergo masz wiele płci kulturowych.

Miłego dnia
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny: to czy zakładasz sukienkę, czy spodnie w żaden sposób nie definiuje, czy jesteś kobietą, czy mężczyzną, de facto nic to nie mówi na temat płci, ponieważ, zarówno kobiety jak i mężczyźni mogą nosić różne rodzaje ubioru. Definiują to chromosomy płci.
  • Odpowiedz
po co? Żebyś mógł mi odpisać, że to wszystko to i tak "urojenia badaczy" czy inne pseudo wymówki o "lewackich zleconych badaniach"? Jeśli serio by Cię to interesowało, to byś dawno sam zgłębił temat, a nie powtarzał prawicowe urojenia.


@Nieprzyjazny_Ziemniak: Podaj mi badania, które pokazują jednoznacznie, że istnieją więcej niż dwie płcie.
  • Odpowiedz
to czy zakładasz sukienkę, czy spodnie w żaden sposób nie definiuje, czy jesteś kobietą, czy mężczyzną, de facto nic to nie mówi na temat płci, ponieważ, zarówno kobiety jak i mężczyźni mogą nosić różne rodzaje ubioru.


@Whizkazzz: Mój ubiór definiują moją płeć. Masz ciuchy damskie i męskie, jak chłop ubiera damskie ciuchy i idzie na ulicy, to huk pękających dup prawicowców słychać w całym mieście.

Chromosomy płci definiują płeć biologiczną, ALE!
  • Odpowiedz
Mój ubiór definiują moją płeć. Masz ciuchy damskie i męskie, jak chłop ubiera damskie ciuchy i idzie na ulicy, to huk pękających dup prawicowców słychać w całym mieście.


@johny-kalesonny: kawałek szmaty, jaką na siebie ktoś nakłada nie definiuje tego czy jest kobietą czy mężczyzną, robią to chromosomy płci.
  • Odpowiedz
@Whizkazzz: Jak coś to gen SRY. Możesz się urodzić z XX ale też z tym genem, będziesz wtedy facetem.

Postrzeganie Ciebie jako kobiety lub mężczyzny zależy od tego, jak się ubierasz. Kultura ma swoje wyobrażenie na temat jaka jest płeć, i właśnie tym się zajmuje socjologia. Możesz być biologiczną kobietą ale ubierać się w męskie ciuchy (w garnitur) i zachowywać się jak mężczyzna w jakiejś kulturze. Wtedy Twoja płeć (czyli zestaw
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny: na to jakiej ktoś jest płci nie ma wpływu to jak ta osoba siebie postrzega, ani to jak inni postrzegają tę osobę, ani to jaki ta osoba narzuci na siebie kawałek materiału. Definiuje to tylko i wyłącznie genetyka, to jest coś sprawdzalnego fizycznie, w przeciwieństwie do teorii społecznej (a więc mamy 100% pewność, że takie coś zachodzi i w jednoznaczny sposób można to zmierzyć doświadczalnie).
  • Odpowiedz
na to jakiej ktoś jest płci nie ma wpływu to jak ta osoba siebie postrzega, ani to jak inni postrzegają tę osobę, ani to jaki ta osoba narzuci na siebie kawałek materiału. Definiuje to tylko i wyłącznie genetyka


@Whizkazzz: No właśnie nie - przemyśl to jeszcze raz. To jak się ubierasz, tak będziesz postrzegany. Możesz być np. wyzywany przez sebiksów od ciot jak jesteś biologicznie facetem a masz niektóre damskie zachowania.
  • Odpowiedz
No właśnie nie - przemyśl to jeszcze raz. To jak się ubierasz, tak będziesz postrzegany. Możesz być np. wyzywany przez sebiksów od ciot jak jesteś biologicznie facetem a masz niektóre damskie zachowania. I w drugą stronę, będziesz wyzywany od babochłopów gdy jako biologiczna kobieta będziesz przejawiać męskie cechy w danej kulturze.


@johny-kalesonny: historycznie do niedawna spodnie były tylko i wyłącznie elementem garderoby zarezerwowanym dla mężczyzn. To, że kobiety zaczęły w XX
  • Odpowiedz
@Whizkazzz: chciałbym zobaczyć Ciebie albo innego prawaka, jak tłumaczy osobie z picrel, że tak naprawdę jest kobietą, bo przecież ma chromosomy XX i jest Ci naprawdę szkoda, że ktoś JEJ ( ͡° ͜ʖ ͡°) nakłamał w dzieciństwie.

Podaj mi badania, które pokazują jednoznacznie, że istnieją więcej niż dwie płcie.

W sensie, że teraz już negujemy istnienie obojniaków nawet? Anyways, klik

PS. Mam nadzieję, że się wszyscy w
Nieprzyjazny_Ziemniak - @Whizkazzz: chciałbym zobaczyć Ciebie albo innego prawaka, ja...

źródło: comment_gkketX48YHQWEvGliV0LouBMCKVed7hi.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz