Wpis z mikrobloga

Podpowie ktoś co zrobić, gdy kupiło się za gotówkę telefon z allegro? Wyszło na to, że jest on ze sprzedaży ratalnej Plusa, o czym sprzedawca nie poinformował i zaczęły przychodzić ponaglenia spłaty raty. Telefon na zainstalowane aplikacje Knox i Info o których napisał kiedyś @niebezpiecznik-pl w artykule . Na szczęście nie minęło jeszcze 14 dni od doręczenia i mogę w @allegropl: zwrócić lub odpalić ochronę kupujących (tylko na czym ona polega?). Jakieś podpowiedzi? Sprzedawca nie odbiera telefonu. #allegro #plus #smartfon #prawo
dasistfubar - Podpowie ktoś co zrobić, gdy kupiło się za gotówkę telefon z allegro? W...

źródło: comment_JuPEHzf5Gz1EozYHgxjtK8dhBWKKY2j9.jpg

Pobierz
  • 53
via Wykop Mobilny (Android)
  • 22
@dasistfubar: miałem identyczną sytuację dwa miesiące temu. Jeżeli nie minęło 14 dni: wchodzisz na allegro w listę kupionych rzeczy, pod zakupem masz przycisk zwrot/ rezygnacja(albo podobnie).
Dostajesz maila jak masz zwrócić sprzęt i wykonujesz wszystko krok po kroku. W moim przypadku sprzedawca coś sapał, ale zrobiłem dyskusję na allegro i w dwa dni pieniądze na koncie były spowrotem.
Pisz priv to podpowiem w razie czego.
@dasistfubar: Więc tak

Prawo do zwrotu do 14dni roboczych bez podanej przyczyny dotyczy sytuacji gdy sprzedającym jest firma/działalność gospodarcza/etc, jeżeli to osoba prywatna to tak tego nie załatwisz.

Jeśli nie będzie się dało zwrócić przez allegro jakoś to musisz już działać na własną rękę. Telefon ma wadę prawną więc nie powinno być dużego problemu nawet jeśli sprawa trafi do sądu.

Skoro typ sprzedawał własność siecii komórkowej a ty go kupiłeś... To