Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki z okolic #krakow #bochnia #brzesko, jestem na trasie i potrzebuję pomocy. Polecicie mechanika w okolicy? Prawdopodobnie padł mi termostat w samochodzie (Seat Alhambra), bo się gotuje po wejściu na obroty.

Przydałaby mi się diagnoza i porada, żebym mógł zdecydować co z tym zrobić - mam długą trasę przed sobą bo jadę na urlop, więc albo mogę próbować naprawić na szybko, albo wracać do domu.

Jestem teraz na A4 w okolicy Kłaja:
https://maps.google.com/?cid=4492332738301940860

Z góry dzięki za pomoc.

#mechanikasamochodowa #seat
  • 11
@kontra: zjedź na węźlę w Targowisku(masz niedaleko) i tam w okolicy jest paru mechaników co spojrzą na awarię. A żeby dojechać tam to włączasz gorący nawiew, trzymasz się prawego pasa i nie pałujesz auta tylko delikatnie na możliwe niskich obrotach ciągniesz do zjazdu oczywiście obserwując wskazówkę
@kontra: To raczej nie termostat tylko czujnik temperatury płynu lub silnik wentylatora. Padnięty termostat otwiera się na stałe i silnik powoli się nagrzewa. Zajrzyj pod maskę i poszukaj na rurze przy chłodnicy jakiegoś czujnika do którego idą kable. Wyciągnij wtyczkę i zewrzyj je na krótko. Jeśli wentylator się włączy to znaczy, że padł czujnik.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@kulisz: @gregmax: @ziuumm: @DOgi: ogarnąłem się warsztat, mechanik wyciągnął jakąś rurkę, poszedł z nią, wrócił i kazał się przejechać. Kumpel jeszcze nie wrócił z przejażdżki, więc nie wiem czy pomogło.

Ale tak tylko chciałem napisać, że życie jest memem i chłopy właśnie wrzucili Alfę na lawetę xD
Pobierz kontra - @kulisz: @gregmax: @ziuumm: @DOgi: ogarnąłem się warsztat, mechanik wyciągną...
źródło: comment_dIeMIAWMBQqJyniOJ5JuyuAob6jBsUGY.jpg