Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy przypadkiem nie orientuje się ktoś, czy wydziały postępowań administracyjnych sprawdzają kandydatów na #pozwolenienabron pod kątem historii leczenia? 8 lat temu miałem epizod pobytu w szpitalu z powodu depresji. Ciężko było, ale wyszedłem z tego i od 5 lat nie mam potrzeby kontynuacji leczenia (decyzja lekarza), funkcjonuję normalnie. Głównie mam na myśli, czy sam fakt pobytu w placówce/leczenia skutkuje odwołaniem się od orzeczenia lekarskiego lub podobnego typu problemami? Z góry dziękuję za każdą merytoryczną odpowiedź.
Na znanym forum znalazłem tylko taki wątek, z którego wynika, że robią pod górkę i w dodatku uzyskują te informacje bezprawnie http://forum-bron.pl/viewtopic.php?t=164753
#bron #bronpalna #strzelectwo

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
  • 15
OP: a gdzie niby miały by to robić? ... jak się nie pochwalisz to nikt nie dojdzie na co, kiedy i w jakim szpitalu się leczyłeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@RobertKowalski: No na przykład wyślą pismo do NFZ a ci potulnie i podobno bezprawnie udzielą kompleksowych informacji o delikwencie. Tak więc się pytam czy to praktykują.
Niestety wyjdzie. Z urzędu sprawdzają historię leczenia w rejestrze.
@
OP: a gdzie niby miały by to robić? ... jak się nie pochwalisz to nikt nie dojdzie na co, kiedy i w jakim szpitalu się leczyłeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@RobertKowalski: No na przykład wyślą pismo do NFZ a ci potulnie i podobno bezprawnie udzielą kompleksowych informacji o delikwencie. Tak więc się pytam czy to praktykują.
Niestety wyjdzie. Z urzędu sprawdzają historię leczenia w rejestrze.
@
Policja ma obowiązek sprawdzić czy osoba, która otrzyma pozwolenie na broń nie będzie stwarzała zagrożenia dla siebie i innych. Podstawą uzyskania informacji jest ustawa o broni i amunicji oraz ustawa o Policji. Uzyskanie informacji jest w pełni uzasadnione i legalne. W Polsce każdy zdrowy psychicznie i niekarany obywatel ma prawo uzyskać pozwolenie na broń. Tajemnica lekarska? - za dużo filmów :)
@AnonimoweMirkoWyznania: dodatkowo podczas badania - do pozwolenia, lekarz psycholog i psychiatra pytają się czy wcześniej byłeś leczony, lub czy ktoś w twojej rodzinie był leczony... jeśli skłamiesz lub zataisz takie informacje, to nie wiem czy dodatkowo nie zostaniesz pociągnięty do odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń czy coś w tym stylu..

myślę, że jeśli powiesz prawdę i psycholog z psychiatrą ciebie puszczą, to policja co najwyżej może skierować ciebie na powtórne
OP: @HansVonGrooBer: No chyba nie bardzo.
Dane dla policji:
Ze szczególną ostrożnością podmioty lecznicze powinny odnosić się do żądań wydania dokumentacji medycznej składanych przez policję. Policja nie została bowiem wymieniona w ustawie o prawach pacjenta jako organ uprawniony do żądania wydania dokumentacji pacjenta.Funkcjonariusze policji mogą składać takie żądania jedynie na podstawie decyzji prokuratora nadzorującego dane postępowanie karne. Ponadto, policja na podstawie art. 15 ust. 1 pkt 6 ustawy z
Oni nie występują do lekarza czy szpitala. A to z definicji jest podmiot leczniczy. Występują do NFZ o podanie czy na rzecz wnioskującego o wydanie pozwolenia na broń świadczone były usługi lecznicze i tu lecą konkretne kody usług.

Szczerze to ta dyskusja prowadzi donikąd. Nie zamierzam Cię na siłę przekonywać, bo mamy odmienne zdanie. Według mnie Policja słusznie dogłębnie bada każdego kandydata, weryfikując czy nie był leczony psychiatrycznie lub czy nie ma
@AnonimoweMirkoWyznania: Osobiście znam gościa, który miał dwuletni epizod z depresją (zwolnienie L4 na depresję - zbieg nieszczęśliwych okoliczności w rodzinie - siadła mu psychika co mnie osobiście nie dziwi znając sytuację). Pozwolenie dostał bez problemu.
I robią to zgodnie z prawem? Czy w tej sytuacji tajemnica lekarska nie obowiązuje?

Zgodnie bowiem z ww. przepisem policjanci wykonujący czynności /…/ administracyjno-porządkowe mogą żądać niezbędnej pomocy od instytucji państwowych, organów administracji rządowej i samorządu terytorialnego oraz przedsiębiorców prowadzących działalność w zakresie użyteczności publicznej.


@AnonimoweMirkoWyznania: Sam odpowiedziałeś na swoje pytanie.
@AnonimoweMirkoWyznania: Na badaniach lekarskich wpisujesz w kwitek czy byłeś leczony, czy nie i to lekarz decyduje, czy Ci wyda zaświadczenie. Jest wtedy szansa, że WPA odwoła się od jego decyzji ale masz spore szanse wyjść na swoje.
Natomiast jeśli zataisz taki fakt przed lekarzem orzecznikiem to poświadczasz nieprawdę, do której ktoś zdeterminowany mógłby w końcu dojść.
Nie wiem, jakimi kanałami Policja sprawdza takie rzeczy i czy robią to rutynowo, w każdym