Wpis z mikrobloga

@Gymski właściwie zależy mi na bezpieczeństwie danych na telefonie. Telefon mam zaszyfrowany, chciałbym jednak moc w jakiś sposób zablokować tymczasowo skaner Lini papilarnych po wciśnięciu jakiejś kombinacji.
Wiem że mogę go wyłączyć w ogóle ale wtedy kiedy czuje się bezpiecznie chciałbym móc go używać lub w momencie kiedy siedze pod kamerami to też hasła jakoś nie chętnie chce wpisywać.

Gdzieś czytałem że w nowym androidzie taka funkcja miała być, być może ktoś
@adronix co do bezpieczeństwa ci nie pomogę mireczku. Nie słyszałem o tym blokowaniu a także w swojej S8 nie widzę takiego ustawienia ale szajsung usunął ;/
@iamthewalrus: zainstalowałem właśnie AOSP z android P i znalazłem tą opcję w "menu zasilania" następnie wystarczy przytrzymać przycisk zasilania i wcisnąć "blokada" wtedy telefon wymusi Ci wpisanie kodu Pin/hasła przed odblokowaniem ( czytnik lini papilarnych nie odblokuje telefonu). Tego szukałem więc jest super.
wołam @niebezpiecznik-pl bo może zainteresować,opcja już jest w Androidzie ale nadal nie tak intuicyjna jak w Iphonach,no i żeby ją włączyć przynajmniej w wersji AOSP to trzeba troche