Wpis z mikrobloga

#rower #rowery
Drodzi Mili, kupiłem różowej rowerek żeby sobie rekreacyjnie z nią pojeździć, chciałem dzisiaj wyregulować hamulce tarczowe (mechaniczne) bo tarcz obcierała i podczas regulacji z zaznaczonego elementu, który jest gumką/zaślepką trysnął olej (?) a sama gumka odpadła, znalazłem, nałożyłem ale hamulce już niestety nie mają "mocy", dociskam do kierownicy i praktycznie nie hamują. Jakieś rady co mogło pójść nie tak?
Dominias - #rower #rowery
Drodzi Mili, kupiłem różowej rowerek żeby sobie rekreacyjn...

źródło: comment_v8qYDzBzPlKdF1pEotsluYmWcuya1wrm.jpg

Pobierz
  • 27
@Dominias: to wygląda jak port do odpowietrzania w starych, budżetowych modelach. A oczko wyżej, na godzinie 2 jest śruba na imbus, która otwiera zawór pod tym gumowym kapturkiem.

Ju siur, że to mechaniki?
@panato: właśnie na początku tym imbusem na drugiej kręciłem bo myślałem, że to zmniejszy nacisk na klocki i tak wyreguluję i po kręceniu nim nadusiłem hamulec i ta gumka strzeliła
@Dominias: do odpowietrzenia raczej będziesz potrzebował zestawu z kubeczkiem i strzykawkami oraz płyn do uzupełnienia. Może prościej dać to do serwisu.

Jeśli chodzi o regulację jeśli obciera to odkręca się trochę zacisk od ramy i zmienia jego pozycję delikatnie tak aby była taka sama szpara po obu stronach. Same tłoczki przy hydraulikach nie mają regulacji.
@klark: faktycznie do zacisku idzie inna linka pod górną częścią ramy, teraz dopiero na to uwagę zwróciłem, te dwie linki na dole i opis aukcji mnie zmyliły (do tego cena roweru chyba bardzo niska jak na hydrauliczne)