Wpis z mikrobloga

Miraski, proszę o radę ws. instalacji alarmowej:
Kupuje segmentu w fazie budowy (obecnie robione są instalacje wewnętrzne).
Chciałbym rozplanować instalacje alarmową i jeśli chodzi o stronę podłączeniową, to sobie jakoś poradzę (planuje skonfigurować wszystko sam), tak mam wątpliwości co do rozplanowania czujek. Część czujek ruchu rozplanował developer (zaznaczone na załączonym projekcie). Ja chciałbym dołożyć kontaktrony na oknach, drzwiach zewnętrznych i bramie garażowej, czujnik metanu w garażu/kotłowni, czujnik tlenku węgla w garażu i korytarzu na parterz, a także czujniki dymu w korytarzu na piętrze i na poddaszu. W korytarzu na piętrze planuje dodatkowy manipulator.
Planuje zakupić centralę Satel serii Integra.
Moje wątpliwości są następujące:
1) Zastanawiam się czy łączenie czujek ruchu i kontaktronów nie jest przerostem formy nad treścią?
2) Czy lokalizacja czujek ruchu jest ok?
3) Czy w salonie (kominek), kuchni i garażu/kotłowni wskazane jest zamontowanie czujek dualnych?
4) W związku z, moim zdaniem, dość wysokim ryzykiem włamania, czy warto dołożyć jeszcze np. czujniki zbicia szyby?
5) Co ważnego pominąłem?
#budujzwykopem #elektronika
Kid_A - Miraski, proszę o radę ws. instalacji alarmowej:
Kupuje segmentu w fazie bud...

źródło: comment_XcKvVgkAw9mylEy9KzcR0pp76VV5xrh1.jpg

Pobierz
  • 29
@Kid_A mówię ogólnie. Niema sensu dawać wszystkiego naraz (kontrakton, czujki zbicia i pir) bo będę służyć mniej więcej do tego samego. Zamiast kontraktów i czujki zbicia możesz zrobić czujki kurtynowe w oknie + zwykła czujka w narożniku pokoju gdzieś (w razie czego)
@Dzbanek_soku: co do kontaktronów, to w dalszej przyszłości planuje zintegrować centralkę Satel z systemem smart home i móc sobie np. leżąc w łóżku sprawdzić, czy okna na poddaszu są zamknięte
@Pwado: okna salonu wychodzą na pole kukurydzy, dom pod warszawą. Nie będzie tam nie wiadomo jak drogiego wyposażenia, ale wychodzę z założenia, ze lepiej mieć lepiej zabezpieczony dom niż gorzej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kid_A: nie wiem jaką masz działkę, ale te wszystkie piry i kontaktrony dają alarm po włamaniu

Ja bym rozważył czujki kurtynowe albo bariery na zewnątrz żeby wykryć intruza zanim narobi szkód