Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć, siedzę z wami tutaj prawie 12 lat. Przez cały ten czas, a może dłużej zmagam się z problemem. Chodzi o to, że nie potrafię rozmawiać z ludźmi, nie chodzi o to, że się boję, jestem wielkim chłopem, koło 30, prowadzę firmę, mam kochaną dziewczynę, ale nie wiem jak sobie z tym poradzić. Podziwiam ludzi, którzy potrafią mówić o pogodzie przez pół godziny, dla mnie to coś nieosiągalnego, jeśli ktoś zaczepia mnie słowami "ładną mamy pogodę" potrafię jedynie odpowiedzieć "no, rzeczywiście ostatnio jakoś cieplej" i kompletna pustka, wiem, że osoba, która zagaduje szuka rozmowy, a ja mam totalną pustkę w głowie i im dłużej skupiam się na tym żeby podtrzymać rozmowę, tym bardziej brzmi to nienaturalnie. Nie tylko z obcymi, gdyby nie to, że jestem otoczony gadułami to nie miałbym przyjaciół, rozmowy z kumplami to 95% ich słów i 5% moich. Jak zapada cisza nie wiem co powiedzieć mimo, że znamy się 20 lat. Jeśli ktoś wie gdzie szukać przyczyny, jaki lekarz mógłby mi pomóc lub jakaś terapia to bardzo proszę o wiadomość, całe życie czuję ten brak, chciałbym w życiu chociaż raz wygłosić monolog dłuższy niż przez 30 sekund.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: marcel_pijak
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok
Pobierz AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Cześć, siedzę z wami tutaj prawie 1...
źródło: comment_3fM4faiikD85gUTjOY1ZeQ5udkbGsqoZ.jpg
  • 9
@AnonimoweMirkoWyznania mam dokładnie to samo.
chodziłem na psychoterapię, brałem leki na nerwicę (problem z nierozmawianiem to tylko czubek góry lodowej), przełomu nie ma, ale mam trochę bardziej #!$%@? na to. Czasem jak mam nastrój to włączę się na chwilę do jakiejś rozmowy lub sam zainicjuję, ale raczej rzadko.
Ciężko mi nawiązywać nowe znajomości, a stare też się powoli kończą, bo coraz mniej wspólnych tematów. Z jednej strony źle mi z tym i
Nie potrafię podtrzymać rozmowy, prowadzić dialogu, zaciekawić odbiorcy swoimi słowami.


@AnonimoweMirkoWyznania: Przerzuć ciężar rozmowy na drugą osobę. Większość ludzi mimo wszystko lubi mówić o sobie i lubi czuć zainteresowanie swoją osobą. Wykorzystaj to. Dopytuj się drugiej osoby o kolejne rzeczy i pozwól jej odpowiadać. Po prostu próbuj naprawdę słuchać i się zainteresować co ta osoba ma do powiedzenia i wymyślaj na bieżąco pytania którymi możesz dopytać. Nie ucz się więc mówić,