Wpis z mikrobloga

@c1nu: No czyli jak dzieci zajmą na górze, to Ty będziesz rano latał na dół? Dla mnie podstawową sprawą przy budowaniu własnego domu jest moja własna wygoda ;).
Czyli ja mam oddzielną łazienkę (nawet nie musi być jakaś ogromna), oddzielną garderobę.
Dzieci mają pokoje z dużymi szafami (bo nawet wspólna garderoba to według mnie zbyt dużo) i dodatkową wspólną łazienkę. Na dole małe wc (może być z prysznicem w razie gości)
@c1nu: w sumie parter ok, mieźwi mnie tylko ta wyspa miedzy kuchnią i salonem...a bardziej płyta na niej - przecież to się nie sprawdzi. Daj normalnie w bryle kuchni.
Co do piętra to trochę małe pokoje, ale jeśli to ma być tylko część sypialniana to spoko. Boli wspólna garderoba. Przedziel ją na pół i zrób dwie osobne albo jedną dla jednego pokoju.
@marrbacca: Szukałem projektu z master bedroom, tj sypialnia + garderoba + łazienka, ale w piętrowych to cięzko.

@Antek999: Chcieliśmy parterówkę, ale koszty budowy znacznie wyższe, do tego dach kopertowy, no sporo więcej wychodzi.
@c1nu: dlatego ja też pierwotnie z parterówki zmieniłem pomysł na coś podobnego jak Ty.
Teraz przemierzam internet w kwestii wyboru ogrzewania. Tam to dopiero jest wesoło ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

@haxxx: mam gaz z sieci. Obecnie mieszkamy w parterowce 106m2 i calosc ogrzewam dwufunkcyjnym kodensacyjnym i w calej chacie zrobilem podlogowke. Zdecydowanie powtorze to w nowym domu :P