Wpis z mikrobloga

Chętnie zrobię jakiś porządny wpis, jednak wolę zapytać co by was bardziej interesowało. Rzucę kilka tematów do wyboru, jeżeli macie jakieś inne pomysły piszcie.

1. Jak za pomocą Lightning Network bardzo łatwo i perfekcyjnie zanonimizować swoje BTC. Wykorzystanie LN do idealnego wyprania naszych BTC. To w zasadziej perfekcyjny "mix" dużo lepszy od wszystkich mixerów.

2. Zagrożenie anonimowości zwiazane z używaniem portfela Electrum, oraz innych portfeli SPV używających serwerów electrum. Mało się o tym mówi a są to najmniej anonimowe portfele. W zasadzie użycie ich gwarantuje nam że wiele firm analiztycznych dostaje masę naszych danych.

3. State Channels. Kolejna bardzo fajna koncepcja skalowania BTC. Najprawdopodobniej za niedługo będzie rozwijana do użytku. Na czym polega, jakie ma wady, zalety?

4. Dlaczego jaram się MimbleWimble? Dlaczego to rewolucyjna technologia? Dlaczego nikt o tym nie mówi?
Z przekory mam w avatarze logo Grina. Nie mam ani jednego, ale jak juz wielokrotnie wspominałem, nie jestem ślepym naganiaczem BTC. Uważam że MW to coś naprawdę rewolucyjnego i nie będę ściemniał że nie. Nie jestem fałszywy. Jaram się krypto. Nie naganiam na BTC...

#bitcoin #kryptowaluty

O czym napisać?

  • Anonimowe BTC za pomocą LN 32.3% (20)
  • Najmniej anonimowe portfele - Electrum i inne SPV 14.5% (9)
  • State Channels. Sposób na skalowanie BTC. 14.5% (9)
  • Mimble Wimble to rewolucyjna techgnologia 38.7% (24)

Oddanych głosów: 62

  • 25
  • Odpowiedz
@rysiekryszard: Ja nie mam ochoty poruszać tematów dla zielonek. Mnie interesują właśnie te techniczne. Nieistotne jest dla mnie jak popularny to będzie tekst. Zauważ też że zazwyczaj poruszam tematy dość unikalne, jakie nie są poruszane nigdzie indziej.
  • Odpowiedz