Wpis z mikrobloga

Mireczki, jak wygląda rynek pracy dla Pythoniarzy według Was? Przeglądałem niedawno oferty pracy i jest dosyć sporo ale głównie dla seniorów. Jeżeli chodzi o nasz Polski rynek to w jakiej dziedzinie jest głównie zapotrzebowanie dla Pythona? Data Minning? Pomału rozglądam się za pierwszą pracą, ale nie oszukam jeśli stwierdzę, że według mnie dla juniorów jest dosyć ciężko jeżeli chodzi o Pythona.

#programowanie #python #programista15k
  • 12
ETL


@Lethal_Jelly: @Rzodkief:
Jak byłem na WDI i rozmawiałem z przedstawicielami różnych firm to mało kto potrzebował Pythoniarza ze znajomością Django. Bardziej szukali ludzi którzy ogarniają JS'a. I tutaj mnie właśnie to zastanawiało czy brnąć dalej czy zmienić język. Trochę mnie zasmuciliście tym ;<
@Sparrowekk: no ogólnie sam wylądowałem w korpo na pythonie 95% od zera(QA). Wiedząc że rynek dosyć słaby na pythona jest to właśnie parcie jest na expertow. Wcześniej pracowałem w bigdata w javie to miałem powoli wybór między pythonem a scala. Noi zdecydowałem/ padło na pythona wierzę że przyszłościowy język w szczególności jak się patrzy na zwrosty zainteresowania i zastosowań. Jest prosty i łatwy do nauczenia. Sam język to tylko narzędzie więc
@h1shc0d3: Niby w pracy mam możliwość tworzenia skryptów w pythonie ale raczej nie będę pracował tutaj na oficjalnym stanowisku programisty. Mam spory mętlik w głowie bo nie wiem w którym kierunku uderzać. Czy dalej bawić się pythonem czy jednak przejść na coś innego, coś na co jest więcej ofert pracy na juniora
@Sparrowekk: jak masz spoko pracę to brnij w to a w wolnej chwili jak masz to się ucz, skrypty to ułamek roboty OOP, może funkcyjne programowanie sobie ogarnij ciężko mi doradzać bo mało szczegółów ale pamientaj jak będziesz zaj*sty to zawsze se dasz radę; p