Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@arkagham: Osłabiona wydolność w sportach wytrzymałościowych przez zmniejszoną ilość krwi. I to na dosyć długi czas zanim się wróci do normalnego stanu, przez co treningi są utrudnione :d Ale w zimie rozważę oddawanie krwi bo mam dosyć rzadką.
@Copperhead @NukeOps to zależy z jakiego kraju jest Biorca, bo w niektórych krajach mają takie przepisy, że nie można osobiście poznać Dawcy, tylko ewentualnie anonimowa korespondencja. Ja będę mogła poznać mojego bliźniaka genetycznego najszybciej po dwóch latach od przeszczepu, jeżeli on też będzie tego chciał :)
a co, gdyby Biorca chciał się spotkać z Dawcą? Jest to możliwe? Np. gdybym był takim biorcą, to chciałbym spotkać i podziękować człowiekowi, który uratował mi życie.


@NukeOps Pod warunkiem, że dawca będzie chciał swoje dane, a to nie jest takie oczywiste.
@xenia: mozesz tez skontaktowac sie z DKMSem, oni wtedy ulatwiaja postawienie konkretnej diagnozy, czy mozesz :)
@FearFactory: krew sprobuj oddac, czasem to nawet pomaga podstymulowac erytropoeze. Do DKMSu nie powinno byc problemu, tam dostajesz leki stymulujace produkcje szpiku/komorek macierzystych przed oddaniem, ale dla pewnosci tez bym skontaktowal sie z centrala medyczna :)