Wpis z mikrobloga

Mówi się, że kobiety decydują się na aborcję płodu z zespołem downa, bo tak naprawdę ktoś je przestraszył i to że wychowywanie dziecka z downem jest tak trudne to w większości stereotypy a one nie znają żadnego dziecka z downem.
A ja znam, mam w rodzinie dziecko z downem i gdybym był kobieta i dowiedział się, że takie urodzę, to nawet przez sekundę bym się nie zastanawiał czy zrobić aborcję. Tylko bym zrobił. Może jestem jakimś zwyrolem, ale nie chciałbym takiego życia.

#oswiadczeniezdupy #oswiadczenie #przemyslenia #przemysleniazdupy #bombelek
GrammarNazi - Mówi się, że kobiety decydują się na aborcję płodu z zespołem downa, bo...

źródło: comment_jaLXyqxrZfaSiIkA9pbYhyv1z1l7Qg4W.jpg

Pobierz
  • 331
@GrammarNazi: Najgorsi są chyba rodzice takich dzieci (down jak i inne upośledzenia umysłowe), którzy zamiast zaakceptować fakt, że ich dziecko nie jest normalne i potrzebują szczególnej opieki, próbują zaklinać rzeczywistość i udawać, że tak nie jest. #!$%@?ą mnie jak zamiast wysłać takie do szkoły specjalnej to posyłają ich do normalnych gdzie taki korek niczego się nie nauczy, a tylko przeszkadzać będzie. Albo jak idą z takim do jakiegoś publicznego miejsca jak
@ChochlikLucek: OSTROŻNIE, zaraz się konserwy zlecą i Cię zlinczują.

W pełni popieram. Każdy powinien za siebie decydować. Jednak tak jak piszesz o sytuacji w kinie - brak odpowiedzialności względem społeczeństwa.

Dodatkowo, z wiekiem osoby z tym schorzeniem stają się bardzo agresywne oraz silniejsze względem "słabnących" rodziców.

Ale rozsądek do niektórych nie przemawia - PŁODY MORDUJO !!!111!!1!!11!!
@GrammarNazi: znam przypadek u rodziny ze strony żony. Wujek i ciotka 70 latki, syn z downem obecnie jakieś 40. Komunikuje się za pomocą mruknięć, ma usunięte zęby bo by ich wszystkich zagryzł, facet silny jak cholera strach głośniej się przy nim odezwać bo wpada w szał bez powodu. Wujek i ciotka już niedomagają i opieka spada na jego siostry. Nie dość,że on nic z życia nie ma, nie dość, że jego