Wpis z mikrobloga

Mirki, mam problem z #xiaomi #redmi4a
Telefon ma z 3 lata - był używany przez mamę.
Ostatnio bateria i ładowanie zaczęły szwankować, tj. ta pierwsza trzymała 8-10 godzin, a ładowanie trwało zawsze 5-6 godzin. Wadliwa ładowarka wyeliminowana, ładowane różnymi patentami.

Zamówiłem więc nową baterię (z dobrymi opiniami, nie wiem czy oryginał) oraz złącze zasilania/mikrofon.
Wszystko wymieniłem, telefon naładował się w czasie, w którym powinien, ale bateria nadal działa tak samo.
Ciągle coś drenuje akumulator - według systemu najwięcej energii zużywa "sygnał sieci komórkowej", mimo że włączony jest tryb samolotowy.

Mirki - czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć co robić? Zamówić inną baterię, wgrać inne MIUI?
Dzięki.
  • 5
@Vister81: nie wiem ale z ciekawości: miałeś jakieś problemy z zasięgiem? Ja mam redmi 4A i nie miałem zasięgu po połowie roku użytkowania więc oddałem do serwisu. Wymienili płytę główną - działa.
Mija ponad rok i problem wrócił. Tylko, że już nie mam gwarancji bo 2 lata minęły i nie mam co z tym zrobić teraz.

oczywiście w #!$%@? @play_polska okazało się, że muszę płacić teraz za ten telefon do końca