Wpis z mikrobloga

Chciałbym spróbować swoich sił na trasie rowerowej ze Świnoujścia na Hel lub Gdańska. Widziałem ze istnieje droga rowerowa R-10. Jakiej jakości jest ta droga? Czy opony na gravela jak np Conti Speed King 35mm (lub jakiekolwiek inne, szybsze opony pod gravela) wystarcza? Czy może po prostu kupić Conti UltraSport w wersji 32mm?
Teoretycznie, ten rower powinien przyjąć opony do 35mm.

#szosa #rower #rowerowetrojmiasto #gravel w sumie to trochę tez #pokazrower
Pobierz kodi1911 - Chciałbym spróbować swoich sił na trasie rowerowej ze Świnoujścia na Hel l...
źródło: comment_7vanPZmxqqm1ijqxAf9l9F98Id2FyvHO.jpg
  • 17
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kodi1911: kiedyś czytałem że koło tych jezior, chyba Słowińskiego parku, ludzie nie mogli na MTB przejechać bo błota po kolana, więc gravelem byś musiał brać alternatywę asfaltem
@kodi1911: Jechałem kiedyś z Koszalina na Hel - z małymi wariacjami. Jechaliśmy przez park narodowy, jest trasa przez las. Jechałem trekingiem z sakwami i dawało radę, momentami było słabo ale przygoda musi być. No i jeszcze taki protip - przed Ustką warto podjechać do żołnierzy i zagadać, jak się nie bawią na poligonie to bez problemu przepuszczają i nie trzeba dymać na około asfaltem.
Generalnie polecam, fajna trasa cały czas przez
@galonim: jeżeli chodzi o klopotliwy odcinek przed Łebą to sławne błota obok miejscowości Kluki. Da się przeprawić. Mi się udało( ͡° ͜ʖ ͡°). Jednak szkoda trochę rowera, mój topił się do polowy... Można je ominąć, nadrabiając nieco km asfaltem lub spróbować szczęścia wybierając przeprawę plażą.

Generalnie oprócz kłopotliwych Kluk bywały odcinki mocno piaszczyste, ale bez przesady. Krótki spacerek przy przeprowadzaniu przez piach jeszcze nikomu nie zaszkodził. Z
Z średnio wygodnych dróg utkwiła mi też w pamięci droga z kostki granitowej ciągnąca się przez długie kilometry, prowadzącą ostatecznie do bazy wojskowej


@xiwlys: 3 tygodnie temu jechałem tą drogą i nie była najgorsza w sumie ;) Zdecydowanie piach od Izbicy do Łeby był gorszy - jakieś 8km ze średnią ~10km/h ;)