Wpis z mikrobloga

Witam, może w końcu tutaj zaspokoi ktoś moją ciekawość, a mianowicie chodzi mi o moje znalezisko. Pierwsze co myślałem to, że jest to bursztyn, wygląda jak zastygnięta żywica i są w nim wtopione widoczne gołym okiem różne drobinki jakby żwiru i drobnych organizmów z dna rzeki lub morza. Co ciekawe znalezisko pochodzi z południa Polski niedaleko granicy z Czechami i słynnego tam bursztynowego szlaku. Wszystko wskazywało by że jest to bursztyn lecz to kamień bądź minerał, twardy, nie pali się, nie elektryzuje i w wodzie od razu z impetem leci na dno. Nie posiada żadnej cechy wspólnej z bursztynem oprócz wyglądu. Jubiler także potwierdził, że nie jest to bursztyn choć powiedział też, że nie wie co to ale może być coś warte. Pisałem po forach i jedyne odpowiedzi to takie, że jest to zastygnięty klej (bzdura) lub krzemień (także bzdura, gdyż krzemienie nie mają w sobie zastygniętych ciał obcych) po przeczesaniu internetu w poszukiwaniu odpowiedzi trafiłem na jedno zdjęcie, które by pasowało i nie jest bursztynem (chyba). Wpisując w Google kosmiczny kamień w grafice znalazłem zdjęcie i już myślałem, że coś mam lecz po wejściu na stronę rozczarował się (sprawdźcie sami, w nazwie strony było coś o węglu). Więc nie mam nadal pojęcia co to za ustrojstwo i nie wiem gdzie mogę szukać odpowiedzi, może wy mi pomożecie. Pozdrawiam i liczę na was;)
#kamienie #cotojest #znaleziska #mineraly #kamienieszlachetne #ciekawostki
Kojkocy - Witam, może w końcu tutaj zaspokoi ktoś moją ciekawość, a mianowicie chodzi...

źródło: comment_Q70NCNLQBQ8PDtLeZ34CwHvDZaJCtbQ4.jpg

Pobierz
  • 28
@Kojkocy: idź najbliższego miejsca z mikroskopem elektronowym, np. politechnikę XD albo labolatorium i sobie sprawdź, myślę że bez względu jaka będzie odpowiedź - to warto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kojkocy spróbuj zarysować nożem, śrubokrętem, jeżeli się nie da (zostanie tylko ślad do starcia palcem a nie rysa) i tym kamieniem da się zrobić rysę na stali, np powierzchni młotka, to jest to krzemień, to najprostszy test, i praktycznie tylko krzemień (kwarc) z popularnych minerałów jest wyraźnie twardszy od stali.
Wtopionymi kawałkami na powierzchni się nie przejmuj, krzemień też nie powstaje w próżni, normalne, że często ma cos poprzyklejane, a dodatkowo to