Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 703
Dosłownie 2 dni temu skończyłem 26 lat. Dzisiaj kierownik przychodzi do młodego, którego wszystkiego w pracy uczyłem i mówi, że będzie dostawać dodatkowo 500zł do wypłaty, bo będzie zniżka podatku do 26 roku życia. Nie pamiętam kiedy ostatnio tak zły byłem. Kim ja jestem dla tego rządu? Śmieciem? Jeszcze bykowe mi dajcie i będzie jak w niebie. Uciekam z tego kraju przy pierwszej lepszej okazji.
Do kogo w ogóle jest skierowana ta zniżka? Ludzi bez wykształcenia?
#neuropa #4konserwy #pracbaza #polska #bekazpisu
  • 94
@JAI2L9LAD Ja bym się poczuł normalnie, bo nie zaglądam innym do kieszeni, a uczucie zawiści jest mi obce. Co z Wami ludzie? No i jeszcze dochodzi kwestia, że to nie jest podwyżka z dobrej woli pracodawcy, ale ulga nałożona przez ustawodawcę. To co ma niby pracodawca zrobić, żeby innym nie było przykro? Oszukiwać młodego? A takie rzeczy tym bardziej omawia się na forum, żeby później nie było w firmie teorii spiskowych.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@RedBulik: Nie bedzie dostawał 500zł do wypłaty. W skali roku przy zarobkach w okolicach średniej krajowej wyjdzie te 500zł może.

Ale to fakt, w tym kraju są równi i równiejsi. Ja tam się cieszę bo 4 lata będę z tego korzystał. xD

@AryanWonderBoi:

O czym ty w ogole mowisz, jakie 500 w skali roku?
Chodzi o pit 0 dla osób do 26rż.
Wynosi on 18% wyplaty.
500zl to z nieco
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@RedBulik: tak to juz jest ( ) ja tez skladam teraz oswiadczenie w sierpniu i tez wyplata skoczy 7 stówek ( ͡ ͜ʖ ͡)
Niebieski mój też się rozczarował, ze za stary jest xD

Ale w sumie troche to rozumiem, jak ludzie pracuja na studiach czy krotko po to sa najgorsze wyplaty i glodowe stawki, ciezko to ogarnac. Na pewno lepsze