Wpis z mikrobloga

Witam lub dobry wieczór ewentualnie dzień dobry. Ja mam pytanie do osób które już odwiedziły Słowację w formie wakacyjnym. Ja za niedługo się wybieram do wysokich tatr. Chciałbym poznać opinie czy szlaki są trudne? W grę nie wchodzi kolejka górska, bo nie po to tam jadę ;) Chciałbym się dowiedzieć jak się przygotować. Odchodząc od tematu chodzenia, co polecacie spróbować na Słowacji? Mają coś tam dobrego? Nie mówimy o trunkach alkoholowych ( ͡ ͜ʖ ͡)
#slowacja #wakacje #podroze #gory #tatry
  • 3
@Francuz_slimak: szlaki są i trudne łatwe, jaki obierzesz takim idziesz. Są też takie gdzie idzie się z przewodnikiem. Ich TOPR jest platny. Szlaki są długie i często niezadbane. Turyści sraja i szczaja gdzie popadnie
Jak bylem to widziałem, że wybór piw jest słaby.
@Francuz_slimak: No panie, szlaki jak u nas w Tatrach: są łatwe, są trudne i jest cała masa czegoś pomiędzy.
Przygotować się tak samo, jak do Tatr w Polsce, z tym, że wykup sobie ubezpieczenie. Kosztuje parę złotych za dzień, a może zaoszczędzić trochę kasy w przypadku akcji ratunkowej.
Za to wstęp do parku narodowego jest za darmo.
@Francuz_slimak: Nie ma TOPRu na Słowacji jak ktoś wyżej napisał, tylko HZS, więc warto wykupić ubezpieczenie, bo w przypadku akcji ratunkowej trzeba za nią płacić. Polecam np. stronę union.sk

Co do szlaków to możesz iść szlakiem łatwym i trudnym. Z całej Wielkiej Korony Tatr, czyli 14 najwyższych szczytów, żaden nie znajduje się w Polsce, więc naprawdę jest na co u Słowaków wchodzić :) Poza tym mniej ludzi na szlakach i większa