Wpis z mikrobloga

#fotel #fotele #fotelbiurowy #fotelergonomiczny #informatyka #ergonomia
Zrobiłem mały rekonesans i już mniej więcej wiem czego bym chciał. Ale potrzebuje pomocy, głównie od tych zorientowanych w temacie ( @meblujdom_pl ). Chodzi o wybór pomiędzy Unique Hero, Unique Forte i Unique Tune. Usiadłem na hero i forte i dają radę, Tune nie mam gdzie przetestować, bo to jakaś nowość i nigdzie tego nie mają stąd pytanie, brać w ciemno czy lepiej dołożyć trochę kasy i wziąć hero lub forte w dobrej cenie (200 zl drozej od tune)?
  • 13
@yalbi: TUNE to półka gorsza jakość od Hero i Forte. No dobra, nawet 2 półki gorsza. Lepiej dołożyć. Tune jest cały plastikowy i konstrukcja mimo tego, że uniwersalna to nie aż takiej jakości jak Hero lub Forte.
@meblujdom_pl ok, a co z iloscia ustawien itp? Na hero siedzialem, jest calkiem ok, ale myslalem, ze tune mozna lepiej pod siebie dostosowac, glownie chodzi mi o ta czesc pod ledzwia
@yalbi: Tune jest świetny jeśli chodzi o ustawienia ponieważ w nim absolutnie wszystko, to wszystko ma jednak swoją cenę w postaci gorszej jakości materiałów. Regulacja odcinka lędźwiowego w HERO opiera się tylko na wysokości tej podpórki. Szybkie podsumowanie:

Hero:
regulowana głębokość siedziska
regulowana wysokość części lędźwiowej
regulowany zagłówek
regulowane podłokietniki przód tył, góra-dół, kąt lewo-prawo
mega dobra, elastyczna siatka
mechanizm Synchro do bujania i blokowania
Wow, dzieki za taki obszerny opis!
wlasnie gdybym mieszkal gdzies w poblizu waszego salonu to juz bym tam byl i pewnie pierwszego dnia wyszedlbym juz z odpowiednim fotelem :D ogolnie bralbym hero mimo tego, ze jest drozszy, ale wlasnie ta regulacja glebokosci czesci ledzwiowej mnie odstrasza, a siedzac w salonie 5 minut na fotelu nie dam rady sprawdzic jak to bedzie wygladalo po 10ciu godzinach i dlatego wolalbym miec regulowana ta czesc,
@yalbi: Musisz mnie wołać @meblujdom_pl bo nie widziałem, że odpisałeś :) Ta od Tune część lędźwiowa jest lepsza w regulowaniu ale tak jak wspomniałem - jakościowo Hero jest lepszy. Wybór należy do Ciebie.

Multiblock w Tune działa po prostu jako blokada i posiada pokrętło do ustawienia siły potrzebnej od odchylenia fotela po odblokowaniu dzięki czemu możesz sobie zrobić takie jakby bujanie i w dowolnym momencie zablokować oparcie. W synchro samoważącym również
@adoravivos tune unique i szczerze mówiąc dla mnie to idealny wybór ;) jedyne do czego mógłbym się przyczepić to plastkowa podstawa (ta gwiazda do której kółeczka są przymocowane), co prawda ten plastik jest twardy i nie sprawia problemów, chodzi tu raczej o to, ze metalowe sa bardziej estetyczne
@yalbi: Hej, jak ci się trzyma ten fotel? również się nad nim zastanawiam, co by nie ryzykować kupna takiego którego nie mógłbym dopasować pod siebie, a z Tune raczej by mi to nie groziło.
@Freezak polecam, po tym czasie fotel jest nadal jak nowy, zadnych przetarc, zadnych luzow, jedynie zaglowek jest dziwnie wyprofilowany, zeby go w ogole uzyc trzeba sie tak oprzec ze patrzymy w sufit ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@yalbi: dzięki wielkie za odpowiedź, szkoda zagłówka ale skoro reszta ok :) gdzieś się spotkałem tutaj z opinią, że jakiś model chyba Unique ma jako jeden z jedynych użyteczny zagłówek, tylko nie pamiętam gdzie to było napidane, @meblujdom_pl może?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@meblujdom_pl: dzięki :) a czy jest jakaś alternatywa do 1000zł dla 180cm 75kg i bolącego odcinka szyjnego i pleców w ogóle? :D nie zależy mi na wyglądzie aż tak, raczej na dopasowaniu fotela pod swoją budowę ciała, tak, aby fotel był możliwie jak najwygodniejszy, dzięki :)