Wpis z mikrobloga

Siemanko, niedługo studia i w sumie to tak teraz rozmyślam bo nie mam lapka, który za pewne przyda mi się... Idę na zaoczną informatykę na FTIMSie, powiedzcie mi, warto mieć, często używacie czy może stacjonarka wystarczy?
Myślę nad kupnem jakiejś 15.6 z dość wydajnym prockiem, szybkim dyskiem i z 8-16gb ramu, zeby to jakkolwiek działało.

#politechnikalodzka #ftims #studia #informatyka
  • 16
@Najslabszy_Pingwin_w_Stadzie: po co mi lapek za 10k? W kartę graficzną mam inwestować? XD
Raczej nie jestem zwolennikiem laptopów, myslałem o nim tylko w formie studia, nauka nic więcej. Mam mocną stacjonarkę myślę, że to mi starczy, zamęczyłbym się na 15 calówce a ciągłe przełączanie z monitorów na monitor byłoby męczące =)
@Print_Screen: Właśnie tak myślałem, kupowałem rok temu mocną stacjonarkę, zawsze miałem lapka i kompa, rzadko lapka używałem, byłem raczej zwolennikiem ,,skrzynek", po prostu wygodniej mi się na nim wszystko robiło i robi. Poszukam czegoś w miare szybkiego z dość stabilnym prockiem i mam nadzieje, ze styknie. Trochę ramu zeby na virtualboxa było i myśle, ze będzie git :p
@Atreyu: Mógłbyś podesłać link do przykładowego? Nie siedzę zbytnio w laptopach i nie wiem dokładnie o którego Ci chodzi, a widzę, że są widełki od 2000-10 tyś zł. Dlaczego akurat thinkpada? Słyszałem troszkę o nich, ze względu na ich wymiary i cięzar? =)
@Yakooo: seria x, seria t. Do wyboru do koloru zależnie jaki masz budżet. Sam mam doświadczenie z x-230 i t-430 (i nawet dziś dają radę), przy czym już poniżej serii x30 bym nie schodził, a jak masz budżet to i nowsze są bardzo przyzwoite. Z cech charakterystycznych: wytrzymałe, niezawodne, z długim czasem pracy na baterii, z wydajnym chłodzeniem, mocne i5/i7, zintegrowane grafiki, trackpoint.

Wymiana ramu i dysku to 3 śrubki i
@Yakooo: cisnę na tym kierunku od dwóch lat na używanym thinkpadzie t420 z zmienionym cpu na i7, dwoma ssd i 8 gb ramu i nie narzekam, nic więcej Ci nie będzie potrzebne.
Z bardziej obciążających programów do tej pory to tylko autocad przez semestr i ewentualnie photoshop, illustrator, processing.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Yakooo: laptop koniecznie. Minimum 8GB RAMu. Będzie musiał ciągnąć virtualboxa z Linuxem i Windowsem, visual studio czy IntelliJ. Laptop wiele ułatwia bo na nim pokazujesz co zrobiłeś i nie musisz się bawić w importowanie projektu na kompa w sali. Tak samo masz dowolność godzin pracy bo na łapku możesz pracować podczas przerw i nie jesteś zależy od kompa stacjonarnego