Wpis z mikrobloga

#samochody #auto #motoryzacja #studenci Mirki i Mirabelki, jakie auto do 10tys. polecicie? To będzie moje pierwsze auto (które sama będę utrzymywać). Moje wymagania:
1. W miarę możliwości tanie w utrzymaniu, ale niekoniecznie, stawiam bardziej na jakość (jeśli jakością można to nazwać bo budżet 10tys. xD)
2. Chciałabym mieć w końcu auto na gaz, nie wiem, może to też ma znaczenia
3. W razie potrzeby naprawy, żeby miało tanie części, albo żeby się rzadko psuło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
4. Podobają mi się małe/ średni autka, nie lubię kombi, ale ten ostatni podpunkt można pominąć, w końcu WYGLĄD NIE MA ZNACZENIA.
  • 13
  • Odpowiedz
@Karynisko: co my myslimy to nie ma znaczenia. Wsiadaj w każdy który masz na oku, przejedź się i oceń który najbardziej Ci się podoba. Potem szukaj tego jedynego w dobrym stanie. Najlepiej z jakimś mechanikiem i przed kupnem stacja diagnostyczna.
  • Odpowiedz
@Karynisko: koszt utrzymania auta w tym wieku jest wprostproporcjalny do jego stanu technicznego w momęcie zakupu. Marka nie ma tu zadnego znaczenia. Dlatego czasem lepiej kupic starsze auto ale w lepszym stanie technicznym niz nowsze ale zlom. Domyślam sie ze A3? A3 bedzie droższe pewnie od A4 wiec kup sobie A4.
  • Odpowiedz
@Karynisko: będziesz miała problem ze znalezieniem a3/a4 w tej cenie w przyzwoitym stanie, a czasami nawet takiego który nie był lepiony z 2, a wtedy to auto nie będzie ani tanie w utrzymaniu, ani rzadko się psuło, także przemyśl to
jakbyś znalazła focusa który nie rdzewieje to jest to całkiem sensowne autko, do tego możesz dodać fiestę mk6 1.25 (ten silnik raczej bez gazu, nie opłaca się)
  • Odpowiedz
@Karynisko: Przede wszystkim nie patrz na rocznik, choc obawiam sie ze bedzie Ci ciezko odeprzec presje rodziny, ktorzy beda uwazac auto 20-25 letnie za zloma chocby bylo w stanie bardziej idealnym niz ich skoda octavia.
Poszukalbym japonczyka z malym przebiegiem, Toyota, Suzuki, Honda(choc te maja problemy z rdzà), dobre silniki do gazu.
Jezeli chodzi o Audi to serio A3 ale polift - po 2000 roku, A4 mialy juz inne zawieszenia i
  • Odpowiedz