Wpis z mikrobloga

Uwielbiam polskie obwodnice i autostrady.

Prawym pasem jadą srający do żwira(#pdk), przeładowane busy i emeryci po 80km/h, a ty w swoim 14-letnim aucie klasy premium pomimo licznikowych 140km/h jesteś poganiany przez Arkadiuszy i przedstawicieli handlowych, którzy gnają autem leasingowanym jak OSP na rozlanie pierwszej kolejki i masz dylemat czy zachować się jak człowiek z rigczem i zjechać na prawy po czym co chwila hamować i przyśpieszać czy jechać jeszcze szybciej i uciekać od nich i tej jazdy...

#polska #polskiedrogi #transport #motoryzacja #ciezarowki #bekaztransa #gownowpis #zalesie
Pobierz
źródło: comment_6N3KAdApfsqnrBWqiDQUzl482cDZNeA1.jpg
  • 18
via Wykop Mobilny (Android)
  • 21
@michal-czerwonka: jeśli z prawej strony mam do wyprzedzenia z 5 tirów, a za mną kierowców F1 na sterydach, to przyspieszam do 150 km/h i mam w tyłku tych za mną. Ale jak jeszcze nie zacząłem wyprzedzać a widzę w oddali w lusterku, że zbliżają się pociski na lewym pasie, to czekam aż mnie wyprzedzą.

Niestety, ale w szczycie na autostradach czasami tempomat wydaje się do niczego nie przydawac (chyba, że adaptacyjny).
@Cierniostwor W teorii brzmi pięknie, a w praktyce: Prawy pas - dziadek w jakiejś pandzie 80 km/h, środkowy - wyprzedzający go kierowcy ciężarówek 85 km/h, a lewy ktoś szybszy od ciężarówki 100-140 km/h.

Albo jak aktualnie na 3 pasmowych drogach: Środkowy - 90% osobówek, lewy - 120 km/h, a na prawym #!$%@?, bo najczęściej jest pusty, jeśli nie ma ciężarówek :D
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@michal-czerwonka: Ja tylko czekam aż Policja zacznie dojeżdżać za brak odstępu. Najlepiej tak jak w .de - "sierżanty" namalowane na jezdni, policja na wiadukcie i fotki - i utrata prawka na 3 m-ce.


Niech sobie ktoś jedzie i te 200, ale trzymanie się 10 m za moim zderzakiem przy predkości 150 km/h to jazda na bombie.

@mucher: o to to, karać, karać aż się nauczą. W sumie rzadko jeżdżę autostradami,
@dlolb: Dobre pytanie. Byłem teraz Kraków-Kaszuby-Kraków, policji zero; pierwszy patrol od dwóch tygodni widziałem wczoraj w Jaworznie, stał przy przejściu dla pieszych (dobre miejsce, 50 km/h w zasadzie w środku niczego i zaraz za zjazdem z A4).
@TurboporzeczkowyAgrest:

i tak to działa wyprzedzasz ślimaka i wracasz na prawy, ale robactwo nigdy się nie nauczy ¯_(ツ)

Tak to działa_, jak masz prawie pustą drogę, a nie #!$%@? slalom pomiędzy starymi dziadami, tirami i jakimiś gruzami jadącymi 120 na prawym, uciekając jednocześnie z lewego przed ludźmi jadącymi 150+...