Wpis z mikrobloga

#hoi4 #heartsofiron
Mirki, jakie macie sposoby na obronienie się Polska przed Niemiecka agresja? Ja opracowałem następujący schemat:
1) Rozbudowa gospodarki cywilnej, wszystkie cele narodowe do tego jako pierwsze, dodatkowy zespół badawczy, następnie fabryki wojskowe
2) Badania na wydobycie, budowę i zmniejszenie czasu odkryć
3) Rozbudowanie fabryk cywilnych tak żeby zawsze było 15/15 do budowy i szybkie stawianie fabryk wojskowych
4) budowa w Poznaniu, Kielcach, Gdańsku i Krakowie obrony przeciwlotniczej
5) jak tylko Niemcy opracowują plan odzyskania ziem wschodnich budowa bunkrow na granicy

Co do armii to olewam całkowicie na tym etapie gry czołgi, samoloty, okrety tylko stawiam na artylerie, która dodaje do piechoty. Jak dobrze pójdzie to na wyposażeniu armii w chwili ataku każda jednostka piechoty ma po 3-4 jednostki artylerii + 1-2 artylerii przeciwpancernej i przeciwlotniczej. Kończy się tak że Niemcy którzy nie mają wtedy za bardzo sprzętu rozbijaja się o obronę, ja ich raszuje w Krolewcu, a potem od północy te oddziały oskrzydlaja wroga i ich zamykam w kotły. Jak się jeszcze rzuca na Francję to przenoszą swoje oddziały z ataku na Polskę w kierunku linii Maginota. Wtedy rok-dwa i z reguły Niemców nie ma.
A Wy jakie macie sposoby? Sa jeszcze jakieś ciekawe strategie na kampanię Polska?
  • 7
via Android
  • 0
@Tytyka w moich kampaniach Rosjanie z reguły podpisują pakt o nieagresji, lub atakują znacznie później, jakos w 40-41 roku. Wtedy oczywiście walczę z komunistami, którzy są łatwiejszym przeciwnikiem niż Niemcy.

Ja gram przeważnie w kampanię zaczynająca się od 1936.
@Wojak90 rozumiem, mnie Rosjanie zawsze atakują jeszcze jakoś w 39 albo na przełomie 39-40. Ja grałem jeszcze w wersję z pierwszym dodatkiem. Bronilem się w ten sposób, że w 2 albo 3 prowincjach rozbudowywalem bunkry do 10 poziomu i tam skupialem swoje siły. Taktyka nie do przejścia. Niemcy rozbijaja się o obronę i po roku, dwóch możesz kontratakowac mając jakieś 30 dywizji
rozbudowywalem bunkry do 10 poziomu i tam skupialem swoje siły. Taktyka nie do przejścia. Niemcy rozbijaja się o obronę i po roku, dwóch możesz kontratakowac mając jakieś 30 dywizji


@Tytyka: po którymś patchu AI unika atakowania prowincji z rozbudowanymi umocnieniami.
via Android
  • 0
@Tytyka a podpisujesz Pakt Antykomiternowski? Wtedy chyba Rosjanie są mniej skorzy do układania się z Niemcami, a gdy Francja i Wielka Brytania gwarantują niepodległość Polski też Sowieci nie garna się do walki.
Jak już decuduja się atakować to dawno na wyposażeniu mam srednie czołgi, artylerie rakietowa i działa wymaksowane, które robią papkę z ich piechoty i lekkich czołgów.
@Wojak90: Ja zawsze anektuję Litwę i Łotwę. I wiadomo do połowy 39' pompuję cywilki, i bunkry 3-4 na wschodniej granicy. Oddaję Gdańsk. Buduję militarki, z reguły ZSRR atakuje w połowie 40' więc się bronię na bunkrach i na Dźwinie. Sovieci się wypalają a ja atakuję w 41'. Zawsze mam jedną pełną armię kawalerii do overrunów.
Po co Ci badania na wydobycie? Co Ty masz w Polsce do wydobywania? Strata czasu i
via Android
  • 0
@TommoT1908 w pewnym momencie jak się dobrze dobierze w kolejności cele narodowe, nie mam co odkrywać przy mojej taktyce, bo wszystkie odkrycia daleko w przód, a badania trwają po 300-400 dni, a jak zajmuje nowe tereny to momentalnie dostaje się dużego boosta do zasobów i można zrezygnować z użycia fabryk cywilnych do handlu na rzecz budowy albo przekształcenia w wojskową.
Ale fakt, można to zrobic w momencie jak ofensywa się posuwa do