Wpis z mikrobloga

Zaczyna mnie irytować mój obecny internet (orange na kartę sim) i sprawdzam inne możliwości. Jak się okazuje jedna firma ma u mnie pod domem światłowód i mógłbym się podłączyć, ale oferta hmm... Chyba dupy nie urywa jak na światłowód?

Pobieranie: 75 MB/s
Wysyłanie: 15 MB/s
Cena: 60 zł/miesiąc

Mi się ubzdurało, że od światłowodu można wymagać czegoś więcej za te pieniądze, czy to w porządku oferta biorąc pod uwagę inne firmy w całej Polsce (UPS, orange inne takie)

#internet #komputery
  • 23
@robertx słabo, u mnie w mieście (~20k mieszkańców) za 59.99 mamy download 300mbit i upload 50mbit, z tym że ja za tą cenę mam jeszcze 100mbit/10mbit bo umowy dają na czas nieokreślony, a że nie ma mnie w Polsce, to nie mam kiedy iść na nowo podpisać umowę.
@robertx: ja bym brał. Na chwilę obecną mam internet 10Mbit i płacę (a raczej w sumie tata, bo rozdziela na parę mieszkań) 90-100zł. W ciągu miesiąca-dwóch ma się pojawić u mnie światłowód, już montowali na słupach, ale do tej pory żadnej dobrej alternatywy nie było.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@robertx:
Dobra, jeśli nie masz niczego innego.
Ja np mieszkam w bloku do którego podłączony jest tylko jakiś lokalny mały dostawca i płacę
60 zł
Pobieranie: 50 MB/s
Wysyłanie: 50 MB/s

Ta prędkość wysyłania zajebiście mi się podoba i szczerze wolę to połączenie niż 300 mega pobierania które miałem w innym mieszkaniu.
@robertx: W zupełności Ci wystarczy. U mnie 10Mbit zazwyczaj wystarcza, narzekam tylko jak ściągam coś większego. No i kabel to kabel, większa stabilność połączenia, a jeśli rzeczywiście to światłowód, to i niski ping, gdybyś miał sobie czasem pyknąć w jakiś multiplayer.
Oczywiście jeśli nie masz alternatywy typu Orange Światłowód
@robertx: no to ja bym brał od tego lokalnego dostawcy. Tylko patrz co dokładnie oferują, bo w umowach jest zazwyczaj do x Mbit, nie mniej niż np. 10% tego. Monter Ci powinien potwierdzić prędkość. Ja na Mokotowie mieszkałem, to miałem do 80Mbit, ale monter powiedział, że wyciągnę do 60Mbit, bo stare kable. Niemniej przystałem na to, bo i tak miałem wtedy 8Mbit uploadu.
@robertx: ja bym brał, poza samą prędkością dużą zaletą światłowodu jest stabilność połączenia i niski ping. Skoro mają w ofercie wyższe prędkości, to raczej nie będzie problemu z utrzymaniem tej - w razie czego, gdyby Ci jednak nie starczało zawsze w trakcie umowy możesz zmienić ofertę na wyższą, nie spotkałem się jeszcze z providerem który robiłby problemy w tą stronę ;)