Wpis z mikrobloga

Tym razem w cyklu "Zapomniane lub mniej znane filmy ze Złotej Ery VHS" będzie ambitny thriller/dramat psychologiczny, który zainteresuje #gruparatowaniapoziomu, ale nie tylko, zwłaszcza że jego reżyserem jest Roman Polański, muzykę stworzył Wojciech Kilar, a w rolach głównych wystąpili Sigourney Weaver i Ben Kingsley.

"Śmierć i dziewczyna" (Death and the Maiden, 1994)

**Paulina Escobar (Sigourney Weaver) mieszka wraz z mężem, prawnikiem Gerardo (Stuart Wilson) w jednym z krajów Ameryki Południowej, w odludnej

hacjendzie.

Nigdy nie otrząsnęła się z tortur, jakim w czasach minionej dyktatury poddawana była jako opozjocjonistka w więzieniu przez okrutnego doktora Roberto Mirandę.

Mąż Pauliny pewnej deszczowej nocy przyprowadza do domu gościa (Ben Kingsley) -

kierowcę, któremu na drodze zepsuł się samochód.

Paulina, słysząc głos nieznajomego, jest w szoku - rozpoznaje w nim swego dawnego oprawcę. Postanawia się zemścić.

Problem w tym, że zna tylko jego głos, ponieważ w czasie tortur oprawca zawiązywał jej oczy...

Czy to na pewno ten mężczyzna?


Zwiastun.

Strona [Filmweb](https://www.filmweb.pl/film/Śmierć+i+dziewczyna-1994-12089).

Film do obejrzenia on-line, z lektorem. (Zaq2) lub źródło linków typu (openload).

⇨ #zlotaeravhs -** mój tag autorski gdzie znajdziecie wszystkie wcześniej "przypominane" filmy, jak i kolejne które się pojawią...

A ich wszystkie okładki "hurtowo" można obejrzeć w zakładce z grafiką...
https://www.wykop.pl/multimedia-tag/zlotaeravhs/ .

#filmnawieczor #historia #thriller #dramat #psychologiczny #polanski #klubkoneseranawykopie

Pobierz Montago - Tym razem w cyklu "Zapomniane lub mniej znane filmy ze Złotej Ery VHS" będz...
źródło: comment_UHtzi3VUAR54XvPKfoaWplhdk5CHEWLT.jpg
  • 8
@abart_bo_co:

Ja obejrzałem parę miesięcy później, gdy trafił na kasetach do wypożyczalni.
Lubię Bena Kingsley'a, a tu był bardzo dobry...

Nie martw się, tu jest dużo podobnych ludzi - starych kalendarzowo, ale wciąż młodych duchem ;)
Nadal dajemy radę...
@Montago: Wtedy czekało się na "Film" i z niego czerpało wiedzę o kinie na świecie. Miałem kilkanaście roczników (podobnie jak "Fantastyki"). Co zrecenzowali w "Filmie" i było dostępne - od razu oglądaliśmy w kinie. W Olsztynie były wtedy trzy kina "na mieście" i jeszcze jedno kino repertuarowe w Kortowie, gdzie mieszkałem. Do tego świetny DKF z naprawdę rzadkimi filmami. I weź tu nie twierdź, że kiedyś to były czasy...( ͡°
@Montago: "Oficer i szpieg" - nie zdradzamy za wiele, ale była książka Harrisa na ten temat. Polański od tak dawna interesował się tematem, że namówił Harrisa na napisanie książki :) A teraz w końcu zrobił film.