Wpis z mikrobloga

Jechałem służbowy autem, zagapilem się i fotoradar zrobił mi zdjęcie podczas wyprzedzania. Jest szansa że manewr skończyłem w miejscu gdzie jest linia ciągła. Rozumiem, że mogę się spodziewać punktów za prędkość +wyprzedzanie na ciągłej? W ogóle jak to wygląda jak auto służbowe ale każdy z niego korzysta?
#motoryzacja #polskiedrogi #samochody
  • 3
@Niewinnyk: Przychodzi kwit na adres firmy (bo pewnie na nią jest zarejestrowany samochód), że tego i tego dnia o tej i tej godzinie ktoś sfrajerzył i dał sobie zrobić zdjęcie i pytanie, kto jechał. A dalej to już pewnie macie tam jakiś rejestr, kto danego dnia miał dane auto pod sobą i będą wiedzieli, komu zrobili zdjęcie. Za ciągłą prawie na pewno nie dostaniesz, rzadko kiedy doszukują się innych wykroczeń na
@Niewinnyk: jak masz dobre stosunki w firmie to może firma zgłosić, że nie wie kto kierował, wtedy firma dostanie mandat trochę wyższy ale bez punktów. Minus taki, że ITD może próbować iść do sądu żeby firma wskazała kto prowadzi ale to póki co zdarzyło się raz i ostatnio był art. Generalnie raczej odpuszczają bo im się liczy hajs a nie kto będzie ukarany.