Wpis z mikrobloga

#programowanie
Cześć, jaką bazę danych polecilibyście do następującego zastosowania:
- mała, lekka i szybka
- wsadzane do niej będą bardzo proste dane, właściwie jeden typ encji z trzema polami, żadnych relacji
- baza będzie stała przy mikroserwisie
- potrzebna baza, którą można stosować w poważnym biznesie na produkcji

Ktoś ma jakiś pomysł?
  • 14
@czolnowski: elasticsearch to nie baza. Redis jest do cache. Trollujesz czy serio?

@vuelo: czesciej czytane, czy dodawane? NoSql możesz zobaczyć jak bez relacji. Jak proste to mongo nawet, wolna strasznie też nie jest i mocno elastyczna. Cassandra też może być to sobie nawet ladne ringi potworzysz i dane będą całkiem bezpieczne. Ale autoryzacja tam troche kuleje, a przynajmniej kulal, ale może po prostu nie być na zewnatrz sieci wystawiana
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vuelo:

@menmikimen:

plik .csv - za wolne

wsadzane do niej będą bardzo proste dane, właściwie jeden typ encji z trzema polami, żadnych relacji


A co z odczytem? Bo jeżeli chodzi o zapis to raczej szybciej niż zwykły plik nie da rady.
sqlite - nie kojarzy mi się z niczym, co można by używać produkcyjnie w poważnym biznesie


@vuelo: No to pierwszy z brzegu przykład - SMSy / MMSy w Androidzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@vuelo: przeciez sqllite to stabilny produkt. Jak tych danych nie będą miliardy to powinno dać radę (jeśli mały rozmiar bazy to główny wyznacznik) . Ale ja i tak bym użył czegoś "normalnego" mongo/postgres
sqlite - nie kojarzy mi się z niczym, co można by używać produkcyjnie w poważnym biznesie


@vuelo: Ty tak serio? O.o Obecnie chyba nie ma innego projektu, który miałby tak duże i dobre pokrycie w testach jak SQLite. Najwięksi tego świata używają jej, wszystkie produkty Apple, Androidy, etc. używa SQLite a ten twierdzi, że "nie wie czy to dobre na produkcję".

Oczywiście trzeba też uważać, bo SQLite nie jest pomyślane jako