Wpis z mikrobloga

Codzienny projekt Open Source:
5/30: UrBackup - (moim zdaniem GENIALNE a jednocześnie darmowe) narzędzie do backupu sieciowego stacji roboczych. Doskonałe do zastosowań firmowych, lekki klient, lekki serwer, doskonałe funkcjonalności.
Kontrybucja: C++.
Alternatywa dla:Acronis True Image, Bacula itp.

Strona projektu oraz soft do pobrania:
https://www.urbackup.org/

GitHub:
https://github.com/uroni

Raz dziennie interesujący, inspirujący projekt Open Source - przez 30 dni, obserwuj tag:
#codziennyprojektopensource

#opensource #github #sysadmin #sysop #infrastrukturait #admin #informatyka #openculture #jestalternatywaopensource #urbackup
OpenCulture - Codzienny projekt Open Source:
5/30: UrBackup - (moim zdaniem GENIALNE...

źródło: comment_2QFyr0NvC0wmXQSU1v4Nb9Q5rOfsyEQb.jpg

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
@CentrumOpenSource: Bardzo dobry jest jeszcze BackupPC też opensource. Lepiej sobie radzi z backupem plikowym, lepiej deduplikuje i kompresuje ale nie ma funkcji robienia image jak urbackup. Co kto potrzebuje :D
  • Odpowiedz
Od jakiegoś roku UrBackup robi co noc backup sklepu na VPSie na mój domowy NAS. Wszystko działa bez zarzutów. Backupy zawierają dowiązania symboliczne niezmienionych plików, więc nie żre za dużo miejsca i tak dwa tygodnie w tył mam wszystko zabezpieczone. Dodatkowo wybrane backupy (np przed dużą aktualizacją) mogę sobie zaznaczyć do zatrzymania do kiedykolwiek. Generalnie polecam :)
  • Odpowiedz
@Enviador: za żadną, nie wydałem ani złotówki. Mam nadzieję, że wpisy, które tworzę są wartościowe, jeżeli są - to dobrze, że algorytm Wykopu wybiera właśnie takie. Podnośmy poziom a nie zaniżajmy. Twórz wpisy, jak będą rozwijające - będę plusował.
  • Odpowiedz
@moribunda: zobacz na GitHubie, że projekt ciągnie jeden człowiek przede wszystkim. Na Windowsa stworzyli bardzo stabilnego klienta, widziałem środowisko firmowe w którym w ten sposób robi się zdalne backupy na kilkuset stanowiskach - kompletnie żadnych problemów. MacOS jest niszowy, poczekaj trochę, pewnie z czasem klient będzie rozwinięty lepiej.
  • Odpowiedz