Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Wczoraj wpadła mi rzęsa do oka. Wleciała w kącik oka pod skórę. Tam gdzie jest punkt dolny łzowy a ciało mięsiste (punkt 5, 7 o ile jest zdjęcie). Za namową kilku osób postanowiłem nie ruszać i poczekać, ponieważ nic nie czuję, więc mogło wypaść. Przemywałem jedynie sztucznymi łzami od czasu do czasu. Dzisiaj budzę się z lekko zaropiałym okiem. Mało tego od czasu do czasu mam mglisty obraz w tym oku, po kilku mrugnięciach wraca do normy. Czy to może być spowodowane przez rzęsę?? Czy ona się kiedyś rozpuści??
Jeżeli tak to czy w takim wypadku warto udać się na SOR aby mi to wyjęli (o ile się da)?? Dużo poradników i osób pisze że w takich sytuacjach można, ale ja nie chcę iść z byle jakiego powodu na SOR. Z tąd do Was pytanie. Nie mam niestety kasy na okulistę więc na NFZ dostanę się zapewnie za trzy lata.

#okulista #medycyna #sor #zdrowie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla maturzystów
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Wczoraj wpadła mi rzęsa do oka. Wle...

źródło: comment_sXTTan4b1GQfoF8Y81PqBIEPv15WQsVQ.jpg

Pobierz

Czy w przypadku rzęsy, której nie można wyjąć a zaburza widzenie, można jechać na SOR??

  • Tak, jest to zalecane 32.9% (24)
  • Nie jedzie się na SOR z takim problemem 67.1% (49)

Oddanych głosów: 73

  • 10
@AnonimoweMirkoWyznania jak masz zaburzenia widzenia z dnia na dzień, to ogólnie powinieneś jechać na SOR, sam z racji pracy miałem już przyjemność, mój ojciec bywał tam kilkukrotnie i to żadne halo, zdarzyło się nam jechać nawet w celu upewnienia się, że stalowy opiłek jest już usunięty. Możliwe, że to nie sama rzesa, a ostra infekcja po jej usuwaniu.
@AnonimoweMirkoWyznania kup sol fizjologiczna otworz oko o lej ile wlezie. Starym sposobem literatka z letnia woda przykladasz szczelnie odchylasz glowe i mrugasz i powinmo wyplukac. Pracowalem przy konstrukcjach i opilek w oku to byla norma. Raz mo sie wbil centralnie w srodek oka i nie moglem #!$%@? zlokaliziwac. Na oko juz nie widzialem poszedlem na sor, baba oglada przesz szklo powiekszajace i mowi ze widzi ten opilek ale go nie wyciagnie bo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: szukaj w goglach okulisty. W moim powiecie babka bierze 110 złotych za wyciągnięcie. 70 dych jeśli przyjdziesz z bólem a nie będzie wyciągac. Dodatkowo zbada Ci wzrok. Ewentualnie poszukaj szpitala, gdzie jest oddział okulistyczny, w moim regionie są dwa, bardzo dobre i ludzie najczęściej jadą tam z opiłkami.
W oczami nie ma żartów, jutro możesz oka wcale nie ktworzyc
22542312c5: @KarmazynowyAstrofizyk Mgliste widzenie od czasu do czasu, po kilku mrugnięciach przechodzi. Obecnie nie mam, mogłem za mocno mrugać albo przecierać. Obecnie nic nie czuję oko jest normalne i normalnie widzę. Trochę wczoraj się wkurzyłem i być może mi to wyleciało ale ja histeryzuje.
@Pmajewski77 żółta wydzielina, nie dużo, oko nie jest zaczerwienione. Niby coś czuję ale równie dobrze mogę to mieć z nerwów, przy gdy nie zwracam uwagę wszystko jest