Wpis z mikrobloga

Brat wysłał mi zdjęcie listu, który dzisiaj przyszedł z prokuratury. W domu będę dopiero w poniedziałek i wtedy zobaczę go na żywo. Niemniej jednak czuję się zobowiązany pokazać odmowę wszczęcia postępowania.
Pisałem o tym miesiąc temu: Link
#teczowepaski #lgbt #homoseksualizm #neuropa #gayisok #lublin #patologiazmiasta #patologiazewsi
Pobierz
źródło: comment_zhinEdDtvjgefIr2qJxsstq68XF8LeVc.jpg
  • 147
@Cukrzyk2000: Nie zaplace za adwokata ale chetnie dorzuce sie 100zl. Zebys mogl jak najszybciej zadzialac.
Kilka chcacych pomoc osob I powinno sie udac.

Wiecej zrobic nie moge, trzymam kciuki!

Takie historie to norma w PL...
w org. znalezisku pisał, że siedział z koleżanką, i jeśli ją podał a prokurator umorzył bez przesłuchania koleżanki to by się też pod to mogło podpiąć.


@TwojaStaraTanczyMambe: Tak. Z doświadczenia wiem, że prokuratura zazwyczaj nie robi zupełnie nic. Ewentualnie przesł#!$%@?ą (tak naprawdę robi to policja) tylko pokrzywdzonego i umarzają. Jeśli doniesienia nie dokonał adwokat to pojawienie się skutecznego zażalenia jest mało prawdopodobne. Prokuratura zaczyna realnie działać zazwyczaj gdy pojawia się realne
@Cukrzyk2000: Bo prokuratorzy to śmierdzące lenie. Miałem podobna sytuację gdy ktoś mi sprzedał lewe bilety, też odmowa(chociaż mój przynajmniej napisał uzasadnienie). Masz 7 dni do odebrania na złożenie skargi do sądu. W moim przypadku sąd wyśmiał prokuratora i nazakał wznowić postepowanie. Skończyło się to tak, że gość dziś siedzi bo wyszło, że załatwił więcej osób.
Walcz, prokurator to nie jest święta krowa. Tylko czas Cię goni.
@TwojaStaraTanczyMambe: koleżankę przesłuchano, przez telefon, bo jest niepełnoletnia


@Cukrzyk2000: Takie coś jest chyba niedopuszczalne, sami przeczytajcie:

Czy można składać zeznania przez telefon?

- Nie. Każda osoba wezwana w charakterze świadka musi złożyć zeznania. Zeznania te mają moc prawną, jeżeli świadek zostanie pouczony o swoich prawach i obowiązkach, wynikających z statusu świadka. Tam znajduje się uprzedzenie o odpowiedzialności karnej, grożącej za składanie fałszywych zeznań. Każdy świadek musi je podpisać. Brak zapoznania
@Gandalf_bialy: @Cukrzyk2000: Zmieniona regulacja art. 185a § 1 kodeksu postępowania karnego będzie stanowić, iż w sprawach o przestępstwa popełnione z użyciem przemocy lub groźby bezprawnej lub określone w przepisach kodeksu karnego pokrzywdzonego, który w chwili przesłuchania nie ukończył 15 lat, przesł#!$%@? się w charakterze świadka tylko raz i wówczas, gdy jego zeznania mogą mieć istotne znaczenie dla rozstrzygnięcia sprawy, chyba że wyjdą na jaw istotne okoliczności, których wyjaśnienie wymaga ponownego
@TwojaStaraTanczyMambe: koleżankę przesłuchano, przez telefon, bo jest niepełnoletnia

@Cukrzyk2000:


@Gandalf_bialy: Jeszcze może dodam, że to wszystko jest opisane w Kodeksie Postępowania Karnego:

http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU19970890555/U/D19970555Lj.pdf

Dokładnie chodzi o: Art.190. i 191. Na niedopełnienie procedury wymaganej przez te paragrafy podczas przesłuchania tej znajomej się powinieneś powołać. Plus oczywiście inne niedopełnieniea jak np. oszukanie innych świadków, zabranie dowodów w postaci zabezpieczonego monitoringu, odszukanie i przesłuchanie typa.