Wpis z mikrobloga

Jest jeden problem - aby się dostać na sam szczyt trzeba mieć pozwolenie władz lokalnych. Wątpię abyś takowe posiadał..


@Amatorek: Prosty sposób (jeśli nie udało się załatwić wejściówek) to wejście na szczyt wcześnie rano (lub jak sądzę, po zamknięciu kolejki wieczorem). Jeśli dobrze pamiętam, to przepustki są potrzebne by wejść po 9 rano.

Swoją drogą, wschód Słońca na szczycie to piękny moment. Choćby dla majestycznego cienia Teide warto tam wtedy być.
dzikirysio997 - > Jest jeden problem - aby się dostać na sam szczyt trzeba mieć pozwo...

źródło: comment_aVGjejepO6gJJXXYBjePuHXk8oJpONf5.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
xD Czesto sa dobre deale na bilety, ja lecialem z Modlina przez Manchaster i zaplacilem chyba z 60 zl za bilet w jedna strone a na miejscu hotel za okolo 1200 zl dla 2 osob za 8 czy 9 dni - wiadomo, ze bez luksusow ale wszystko czysto i elegancko a za taka cene to grzech nie skorzystac


@Arintor: przez jaki portal kupujesz bilety że tak tanio ?
  • Odpowiedz
@potente: "Adaśki" dadzą radę, największym problemem może być nie tyle podeszwa, co brak ocieplenia. Na dolnej stacji masz np. +30, a na górnej stacji tak wieje, że odczuwalna to chyba okolice 5 stopni. A od górnej stacji, żeby wyjść na górę, trzeba jeszcze swoje przeczłapać.
  • Odpowiedz
@NyanNyan: Ale Ty poważnie mówisz? Bo ja oprócz jednego polaru to nie zamierzałem nic na długi rękaw brać ze sobą ( ͡° ͜ʖ ͡°) Generalnie powyżej górnej stacji się nie wybieram (nie mam pozwolenia). Mogę jeszcze zabrać kurtkę jesienną, ale trochę z bagażem będzie ciężko :/
  • Odpowiedz
@potente: Tak :) Wbijałem w pierwszą kolejkę, o 9 rano. Zaczynało się robić bardzo ciepło, a po wyjściu na górze człowiek dostał z otwartej w twarz. I to pomimo, że miałem długie spodnie i jakąś tam lekką kurtkę. Część ludzi wjeżdżała tak, jak się chodzi "na dole" (krótkie spodenki, koszulka bez rękawa, japonki) i o ile faceci jeszcze się potrafili przemóc i wyjść ze stacji coś obejrzeć, to kobiety robiły kółko
  • Odpowiedz
@potente: Słońce na górze grzeje ale jest bardzo zimne powietrze. Dlugie spodnie weż i ciepłą bluzę obowiązkowo. Okulary z UV też bo słońce jest ostre. Kurtka przeciwwiatrowa może się przydać - zależy od pogody. Ja miałem w plecaku, byłem na początku lipca. Przydała się dopiero jak stałem w kolejce do powrotu na dół. Ludzie w krótkim rękawku dosłownie telepali się z zimna a takich nie brakowało.
pszemson - @potente: Słońce na górze grzeje ale jest bardzo zimne powietrze. Dlugie s...

źródło: comment_B6J1yE6jPRvLGH0BmZHwQGrwxaIpJelL.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@potente: ja brałem z cicar. lokalna wypozyczalnia, z pelnym ubezpieczeniem(i tylko tak wynajmują). na depozyt wzieli 18 funtów z debetówki bo za tyle mniej wiecej bylo zatankowane. przy zwracaniu nie oglądali auta ani stanu paliwa. depozyt wrocił po dwóch dniach. zapłaciłem coś około 185 funtów za juliette z 1.9 jtd i tobie polecam tez wziac diesla.
edit//
cicar to pierwsza wypozyczalnia jak się idzie w stronę wyjścia ale to na lotnisku
  • Odpowiedz